• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Rolnicy ponownie zablokują granicę z Niemcami! Protest potrwa do skutku

5 marca 2024, 09:19, Anna Kluwak
fot. Lubuska policja
Przejście graniczne z Niemcami w Świecku zostanie ponownie zablokowane przez rolników. Tym razem całodobowa blokada autostrady A2 ma rozpocząć się w niedzielę 10 marca i potrwać aż do skutku. Kierowców czekają ogromne utrudnienia w ruchu.

Rolnicy z województwa lubuskiego planowali zablokować aż na miesiąc przejście graniczne z Niemcami w Świecku. Autostrada A2 w obu kierunkach miała być blokowana przez całą dobę od niedzieli 25 lutego aż do środy 20 marca. Ostatecznie do blokowania autostrady A2 w Świecku przez cały miesiąc nie doszło. Zapowiadany protest potrwał jedynie dobę - od godz. 13 w niedzielę 25 lutego do godz. 13 w poniedziałek 26 lutego.

Chociaż protestujący zablokowali przejście graniczne jedynie na dobę, to kierowcy utknęli w ogromnych korkach. Zwłaszcza kierowcy osobówek, którzy pojechali objazdem przez Kostrzyn nad Odrą. Korek na drodze krajowej nr 22 w stronę mostu granicznego w Kostrzynie nad Odrą miał ponad 8 km długości, a to oznaczało nawet 1 godzinę stania.

Autostrada A2 w Świecku zostanie zablokowana. Rolnicy będą protestować na granicy z Niemcami aż do skutku

Jak się okazuje, rolnicy zapowiadają ponowną całodobową blokadę autostrady A2. Jednak tym razem protest ma trwać aż do odwołania. - Od 10 marca przejście graniczne na autostradzie A2 w Świecku zostanie całkowicie zablokowane na stałe do skutku - powiedział w rozmowie z portalem slubice24.pl Roman Waszczyk, rzecznik prasowy protestujących rolników.

We wtorek 5 marca w Urzędzie Miasta i Gminy w Słubicach zbierze się sztab kryzysowy, w którym udział będą brać nie tylko władze Słubic i służby, ale również przedstawiciele rolników. Podczas spotkania będą omawiane szczegóły protestu.

Rolnicy mają rozpocząć protest w niedzielę 10 marca. Zablokują traktorami, przyczepami rolniczymi oraz samochodami osobowymi oba pasy autostrady A2 na wysokości stacji paliw Orlen.

AKTUALIZACJA

Po spotkaniu w Słubicach rolnicy zdecydowali, że wstrzymują się do piątku 8 marca z decyzją w sprawie strajku na autostradzie A2 w Świecku. Rolnicy zapowiadają, że jeżeli rząd spełni ich postulaty, to blokada przejścia na granicy z Niemcami zostanie odwołana. W piątek 8 marca w Warszawie ma się odbyć spotkanie rolników z premierem Donaldem Tuskiem.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości