• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Rolnicy zmienili plany. Blokada potrwa tylko dobę!

24 lutego 2024, 18:57, Anna Kluwak
fot. Newslubuski.pl
Rolnicy mieli codziennie przez cały miesiąc blokować przejście graniczne z Niemcami w Świecku. Ostatecznie blokada autostrady A2 w Świecku potrwa dobę. Jednak kierowców i tak czekają ogromne utrudnienia w ruchu.

Od kilku tygodni trwają protesty rolników w całym kraju, którzy sprzeciwiają się m.in. sprowadzaniu zboża z Ukrainy na rynek europejski oraz założeniom Zielonego Ładu. W wielu miejscach strajki zostały zaostrzone i odbywają się codziennie.

Rolnicy z województwa lubuskiego planowali zablokować aż na miesiąc przejście graniczne z Niemcami w Świecku. Autostrada A2 w obu kierunkach miała być blokowana przez całą dobę od niedzieli 25 lutego aż do środy 20 marca.

Ostatecznie do blokowania autostrady A2 w Świecku przez cały miesiąc nie dojdzie. Zapowiadany protest potrwa jedynie dobę.

Protest rolników na autostradzie A2 w Świecku potrwa tylko dobę!

W Urzędzie Miejskim w Słubicach odbyło się spotkanie władz miasta z przedstawicielami protestujących rolników oraz lokalnych przedsiębiorców, podczas którego ustalono, że protest rolników i blokowanie autostrady A2 w Świecku zostanie skrócone. Zamiast blokowania przejścia granicznego przez miesiąc, protest potrwa tylko jedną dobę.

Jak informuje portal Nasze Słubice, przedstawiciel rolników Dariusz Wróbel zapowiedział, że protest będzie mieć charakter ostrzegawczy i potrwa od godz. 13 w niedzielę 25 lutego do godz. 13 w poniedziałek 26 lutego.

Protest rolników na granicy w Świecku. Tak będzie wyglądał protest rolników na granicy z Niemcami

Rolnicy rozpoczną protest w niedzielę 25 lutego o godz. 13. Zablokują traktorami, przyczepami rolniczymi oraz samochodami osobowymi oba pasy autostrady A2 na wysokości stacji paliw Orlen. Na miejscu ma pojawić się ponad 500 pojazdów rolniczych i około 1500 protestujących rolników.

Przejazd autostradą A2 przez przejście graniczne w Świecku będzie możliwy tylko dla służb oraz karetek pogotowia. Rolnicy zapewniają, że zostanie zachowany korytarz życia na blokowanej drodze.

Protest rolników na granicy z Niemcami. Objazdy dla kierowców pojazdów ciężarowych i aut osobowych

Kierowcy ciężarówek będą mogli zjechać z autostrady A2 na węźle w Jordanowie, a następnie będą kierowani na drogę ekspresową S3 w stronę Zielonej Góry, aby móc przekroczyć granicę w Gubinku. Co istotne pojazdy ciężarowe nie będą mogły przejechać przez most graniczny w Kostrzynie nad Odrą z uwagi na jego remont. Przejazd tam będzie możliwy wyłącznie dla osobówek.

Z kolei kierowcy samochodów osobowych będą mogli zjechać z autostrady na węźle w Tarnawie Rzepińskiej lub na węźle w Świecku. Tam samochody będą kierowane na drogę krajową nr 29 w kierunku Krosna Odrzańskiego oraz drogę krajową nr 31 w kierunku Słubic i Kostrzyna nad Odrą. Ponadto na węźle w Tarnawie Rzepińskiej zostanie zamknięty wjazd na autostradę A2 w kierunku granicy z Niemcami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości