• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Gorzów: Mieszkańcy i radni apelują o remont ul. Marcinkowskiego z alejkami

14 grudnia 2023, 09:28, Anna Kluwak
fot. archiwum
Mieszkańcy os. Staszica od wielu lat czekają na przebudowę ul. Marcinkowskiego wraz z alejkami i skrzyżowaniem z ul. Matejki. Niestety sprawa utknęła w miejscu. Władze Gorzowa przyznają, że nie mają pieniędzy na realizację inwestycji. Teraz o remont drogi apelują radni klubu Gorzów Plus.

Wracamy do tematu przebudowy ul. Marcinkowskiego wraz z alejkami i skrzyżowaniem z ul. Matejki. Mieszkańcy os. Staszica od lat zabiegali o remont drogi. W 2014 roku miasto wybrało nawet projektanta, który przedstawił koncepcje zagospodarowania alejek przy Marcinkowskiego. Wśród propozycji padło zwężenie ulicy lub nawet zamknięcie ruchu dla aut, a przy tym wycięcie prawie trzydziestu drzew, co spotkało się ze sprzeciwem mieszkańców. Specjalne konsultacje społeczne przeprowadzili również Ludzie dla Miasta, którzy koordynowali również protest przeciwko wycince drzew. Mieszkańcy obronili drzewa, jednak inwestycja utknęła w miejscu.

Co z przebudową ul. Marcinkowskiego i skrzyżowania z Matejki w Gorzowie?

Kiedy na początku grudnia 2023 roku zwróciliśmy się z pytaniem do Urzędu Miasta Gorzowa w sprawie przebudowy ul. Marcinkowskiego wraz ze skrzyżowaniem z Matejki, okazało się, że miasto nie ma pieniędzy na wykonanie projektu przebudowy skrzyżowania. - W przypadku pozyskania środków miasto przystąpi do projektowania. Wszelkie rozwiązania związane z układem drogowym mogą być rozpatrywane w momencie rozpoczęcia prac projektowych – podkreślał Bartosz Kmita, sekretarz Urzędu Miasta Gorzowa.

Radni apelują o remont ul. Marcinkowskiego wraz z alejkami

Teraz temat remontu ul. Marcinkowskiego wraz z alejkami poruszyli radni klubu Gorzów Plus, który napisali w tej sprawie interpelację do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego.

- Jest to główna droga na osiedlu Staszica, a temat jej remontu jest niestety przekładany od wielu lat. Naprawa nawierzchni ulicy znacznie wpłynie na poprawę komfortu życia mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie i funkcjonowanie osiedlowego ruchu drogowego. Koszt remontu ul. Marcinkowskiego wraz z alejkami, na odcinku o długości ok.1 km, w zależności od przewidywanego zakresu robót, szacuje się na ok. 9 mln zł. Dlatego też zwracamy się do pana prezydenta o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby, którą kierujemy w imieniu mieszkańców osiedla o podjęcie stosownych działań w celu realizacji tej inwestycji w najbliższym czasie - podkreśla Marcin Kurczyna i Jan Kaczanowski z klubu Gorzów Plus.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości