• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Rafał Renicki poprowadził Stal Gorzów do zwycięstwa

16 września 2023, 20:07, Marcin Kluwak
Gorzowska Stal z przytupem rozpoczęła rozgrywki w sezonie 2023/24 we własnej hali. Po dość trudnym meczu, podopieczni Oskara Serpiny wygrali ze spadkowiczem z Superligi - drużyną Sandra Spa Pogoń Szczecin.

Mecz od samego początku układał się po myśli zawodników z Gorzowa, ale goście nie pozwalali stalowcom odskoczyć na więcej niż 2 oczka. Z tego powodu na tablicy wyników bardzo często widzieliśmy remis, a 1-2 bramkowa przewaga przechodziła raz to na jedną, raz na drugą stronę.

Szalę na swoją stronę gorzowianie przechylili dopiero w końcówce tego spotkania, kiedy to wykorzystali dwukrotnie brak bramkarza po stronie przeciwnej. To - na kilka minut przed końcem spotkania podcięło skrzydła zawodnikom ze Szczeicna, który już tylko mogli patrzeć, jak gorzowianie serwują im kolejne ciosy. Szczecina

Ostatecznie, Budimex Stal Gorzów wygrała z Sandra Spa Pogoń Szczecin różnicą aż 6 bramek. Najwięcej, bo aż 7 bramek rzucił dla Stali Gorzów Rafał Renicki. 

Piłka ręczna: Budimex Stal Gorzów - Sandra Spa Pogoń Szczecin 31:25

STAL.: Nowicki, Marciniak – Renicki 7, Wychowaniec 6, Stupiński 6, Drzazgowski 4, Napierkowski 3, Jaszkiewicz 2, Pietrzkiewicz 2, Ripa 1, Droździk, Zając, Nieradko.

POGOŃ: Viunyk, Jagodziński – Wrzesiński 8, Krok 6, Stępień 4, Polok 3, Biały 1, Kapela 1, Nowak 1, Lilien 1, Sochacki.

Budimex Stal Gorzów po dwóch kolejkach zajmuje wysokie, drugie miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie żółto-niebiescy rozegrają na wyjeździe z liderem tabeli - Śląskiem Wrocław. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, 24 września o godzinie 16:00 we Wrocławiu.

Bezpośrednią transmisję przeprowadzi na swoich stronach internetowych platforma TVCOM. 

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości