Wiadomości

Piłka ręczna: Stal Gorzów po karnych wygrywa w Sosnowcu

9 września 2023, 19:31, Marcin Kluwak
Foto: Marcin Imański, Stal Gorzów
Piłkarze ręczni Stali Gorzów swój inauguracyjny mecz w sezonie 2023/24 rozegrali w Sosnowcu, gdzie zmierzyli się z tamtejszym Zagłębiem. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem, więc konieczne były rzuty karne.

Początek meczu należał do miejscowych, którzy od razu ruszyli do ataku. Po 10 minutach gry na tablicy wyników było 4:2, a po 15 - 6:3. Później do ofensywy ruszyli gorzowianie, którzy zdołali doprowadzić do remisu 6:6. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gospodarzy, którzy do szatni schodzili z 3-bramkowym prowadzeniem (14:11).

Początek drugiej odsłony to kolejny zryw miejscowych, którzy w 3 minucie prowadzili już 5 bramkami (17:12). Gorzowianie jednak nie dawali za wygraną i zdołali wyrównać do stanu 26:26.

Jak to zwykle bywa, stalowcy do końca dzielnie walczyli o wygraną. Na 3 minuty przed końcową syreną na tablicy wyników było 30:28. Po celnym strzale Stupińskiego, na minutę przed końcem gorzowianie już tylko przegrywali 1 bramką (30:29), na 10 sekund przed końcem był już remis - 30:30.

Dwie sekundy przed końcem sędziowie odgwizdali faul pod bramką Stali Gorzów. Jednak nie był to rzut karny, a jedynie rzut wolny, który nie przyniósł gospodarzom upragnionej bramki. Wynik spotkania musiał więc rozstrzygnąć się w rzutach karnych.

Zagłębie Handball Team Sosnowiec - Budimex Stal Gorzów 30:30 (2:4 w rzutach karnych)


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości