Wiadomości

Tym żył Gorzów w piątek, 25 sierpnia. Przegląd wydarzeń z miasta

26 sierpnia 2023, 11:02, Marcin Kluwak
Przygotowaliśmy zestawienie naważniejszych - i tych mniej ważnych wydarzeń z Gorzowa i okolic. Co działo się w naszym mieście w piątek, 25 sierpnia? Krótko i na temat.

Minister Edukacji w Gorzowie. Szeroko informowały o tym prorządowe media

Do Gorzowa przyjechał minister edukacji Przemysław Czarnek - informowało na swoich stronach prorządowe Radio Gorzów.  W Urzędzie Wojewódzkim podczas spotkania z samorządowcami oraz sympatykami Prawa i Sprawiedliwości mówił, jak istotne są tego typu spotkania,  bo -jak dodawał- to samorządowcy najlepiej wiedzą jak zmienia się Polska pod rządami PiS - czytamy na stronach internetowych rozgłośni. Z kolei Gazeta Lubuska pokazywała zdjęcie rektora Akademia im. Jakuba z Paradyża, która otrzymuje ogromny, kartonowy czek z obietnicą przekazana 15 milionów złotych w obligacjach Skarbu Państwa. Radości nie było końca!

Minister Maląg w Strzelcach Krajeńskich mówiła o Tusku

Lokalna rozgłośnia radiowa informowała też szeroko o wizycie kolejnego, polskiego ministra. W studiu radiowym gościem była szefowa resortu rodziny, która ze wspomnianym wyżej ministrem edukacji, europoseł Rafalską i wojewodą Dajczakiem odwiedzili później Strzelce Krajeńskie. Minister Maląg - jak to ostatnio mają w zwyczaju przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, mówiła głównie o Donaldzie Tusku. Temat podchwyciły lokalne, rządowe stacje i gazety i raczyły tym swoich słuchaczy, telewidzów i czytelników przez cały dzień. Kampania wyborcza w lubuskim wystartowała z pełnym przytupem.

Przez Gorzów przeszedł Marsz dla Jezusa

Około 70 osób z Kościoła Zielonoświątkowego w Gorzowie zorganizowało Marsz dla Jezusa. Uczestnicy przeszli od Bulwaru, przez Most Staromiejski, Chrobrego, Jagiełły, Borowskiego, Mieszka I do Placu Grunwaldzkiego. Tam przygotowana była scena. Uczestnicy Marszu Dla Jezusa śpiewali piosenki, tańczyli i zachęcali mieszkańców do dołączenia do zabawy. Sam marsz był szeroko komentowany przez internautów. Tradycyjnie już nie zostawili na organizatorach przemarszu nawet "suchej nitki".

Medale gorzowskich kajakarzy na mistrzostwach świata w Duisburgu

O sukcesach gorzowskich kajakarzy informowaliśmy na sportowych stronach portalu gorzowianin.com. W piątkowe popołudnie z Duisburgu dotarła do nas świetna wiadomość: Kanadyjkarz Admiry Gorzów, Oleksii Koliadych  wywalczył brązowy medal w konkurencji C1 na 200 metrów. Po godzinie cieszyliśmy się z drugiego medalu: Polki w konkurencji K4 na 500 metrów zajęły drugie miejsce w finale mistrzostw świata! W składzie biało-czerwonych m.in. Anna Puławska z AZS AWF Gorzów.

Więcej przeczytacie na sportowych stronach portalu gorzowianin.com: https://gorzowianin.com/sport.html

Kulturalna noc w Gorzowie. Już w sobotę, 2 września

W piątek informowaliśmy także naszych czytelników o tym, co czeka ich w ramach 15 edycji Nocnego Szlaku Kulturalnego, który odbędzie się w Gorzowie już w najbliższą sobotę, 2 września. W ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego zostaną zorganizowane m.in. koncerty, wystawy, pokazy filmowe czy też warsztaty artystyczne. Na przestrzeni miasta pojawi się łącznie 46 punktów. Moc kulturalnych atrakcji będzie czekała na gorzowian w sobotę 2 września od godz. 17 do godz. 3 w nocy w niedzielę 3 września. Cały program Nocnego Szlaku Kulturalnego znajdziecie tutaj: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22100-nocny-szlak-kulturalny-w-gorzowie-kultura-noca-nie-spi.html

Wypadek na S3 pod Gorzowem. Lądował śmigłowiec LPR

W okolicach Gorzowa nie obyło się też bez groźnych zdarzeń drogowych. Na drodze ekspresowej S3 na wysokości miejscowości Trzcinna na pasie w kierunku Gorzowa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i pojazdu ciężarowego. Cztery osoby zostały poszkodowane. Najciężej ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy w artykule: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22099-zderzenie-dwoch-osobowek-i-ciezarowki-na-s3-droga-w-kierunku-gorzowa-zablokowana.html

Policjant na urlopie goni bandytów

EchoGorzowa w ślad za publikacjami gorzowskiej policji informowało o funkcjonariuszu gorzowskiej jednostki, który był na urlopie i zobaczył, jak z jednego ze sklepów wybiegają osoby. Natychmiast ruszył w pościg i zatrzymał jednego z mężczyzn. Agresywny złodziej nie wykonywał poleceń, ale szybko i skutecznie został obezwładniony - czytamy na portalu. Okazało się, złodziejaszek podwędził  drobny sprzęt agd o wartości ponad 100 złotych. Patrząc na ostatnie informacje przekazywane przez zespół prasowy lubuskiej policji, można odnieść wrażenie, że złodziei, przestępców, pijanych kierowców zatrzymują jedynie policjanci będący po służbie, lub na urlopie.  Może wszystkich wyślijmy na urlopy, wtedy przestępczość spadnie do zera!


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości