Wiadomości

Działo się w czwartek w Gorzowie. Przegląd najważniejszych wydarzeń z miasta i okolic

25 sierpnia 2023, 06:46, Marcin Kluwak
Przygotowaliśmy zestawienie naważniejszych - i tych mniej ważnych wydarzeń z Gorzowa i okolic. Co działo się w naszym mieście w czwartek, 24 sierpnia?

Więcej osób umiera, niż się rodzi. Będzie rozbudowa cmentarza w Gorzowie

Cmentarz komunalny będzie nadal rozbudowywany w stronę byłych poligonów, pomiędzy ul. Słowiańską, a ul. Kamienną. Można się spodziewać, że nekropolia powiększy się o kolejne 2 hektary. Wszystko przez to, że w Gorzowie od lat mamy ujemny przyrost naturalny. Według danych gorzowskiego Urzędu Stanu Cywilnego, w 2022 roku urodziło się 1441 dzieci, natomiast sporządzono aż 2098 aktów zgonu. Tym samym umarło o 657 więcej osób, niż się urodziło. Więcej na ten temat: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22092-cmentarz-w-gorzowie-bedzie-jeszcze-wiekszy-wiecej-osob-umiera-niz-sie-rodzi.html

W Gorzowie powstanie ulica Stanisława Żytkowskiego

Były działacz podziemnej Solidarności będzie patronem ulicy, która biegnie wzdłuż estakady kolejowej - informuje na swoich stronach portal Nasze Miasto. Decyzję w sprawie nadania ulicy imienia S. Żytkowskiego w najbliższą środę mają podjąć gorzowscy radni. Mają też głosować nad projektami uchwał w sprawie nazwy rondo dwóch rond w ciągu ul. Walczaka. Rondo u zbiegu Szarych Szeregów ma być rondem Sopockim, a to na skrzyżowaniu z ul. Fieldorfa-Nila - rondem Gdyńskim.

Wykopaliska archeologiczne na osiedlu Piaski

Na Piaskach w Gorzowie ruszą wykopaliska - informuje na swojej antenie Radio Gorzów, które dotarło do planów projektu zagospodarowania przestrzennego tej części miasta. Plan wyraźnie wskazuje, że tuż za garażami niedaleko skrzyżowania z ulicą Ukośną wyznaczono stanowisko archeologiczne.- Produkowano tam narzędzia krzemienne. Znaleziono ślady osadnictwa sprzed około 10 tysięcy lat - mówił na antenie Stanisław Sinkowski, archeolog z gorzowskiego muzeum.

Policja szuka złodzieja z ulicy Puszkina

Policjanci z Gorzowa szukają mężczyzny, który w jednym z domów przy ul. Puszkina dokonał rozboju i ukradł biżuterię. Został sporządzony portret pamięciowy sprawcy. Policji nie udało się zatrzymać sprawcy, dlatego teraz publikuje portret pamięciowy mężczyzny i prosi o pomoc. Mężczyzna jest w średnim wieku, włosy koloru ciemny blond, wzrost około 190 cm. Więcej informacji na ten temat: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22090-dokonal-rozboju-i-ukradl-bizuterie-kto-rozpoznaje-zlodzieja.html

Kolejna kamienica w Gorzowie przejdzie renowację

Kamienica przy ulicy Krzywoustego 17 ma już za sobą ocieplenie i odnowienie elewacji z tyłu budynku oraz wymienioną instalację gazową. Dzięki staraniom wspólnoty mieszkaniowej oraz ADM nr 3 niedługo rozpocznie się remont elewacji na ścianie frontowej - informuje na swoich stronach portal EchoGorzowa. Łączny koszt remontu ściany frontowej wynosi, zgodnie z zapisami w kosztorysie, 200,7 tys. zł, natomiast ze środków miejskiego konserwatora zabytków wspólnota uzyskała dofinansowanie w wysokości 89 tys. zł.

Nowe parkingi na Manhattanie

Przy Starzyńskiego na Manhattanie powstaną dwie zatoki postojowe dla dwudziestu samochodów osobowych. To inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego - informuje portal gorzow24.pl. To ważna inwestycja, o którą zabiegali mieszkańcy Gorzowa. Ulica Starzyńskiego stanowi dojazd do zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej, łączy się z Obrońców Pokoju. To również dojazd do Sosabowskiego i Pileckiego - czytamy na portalu.

Wiec poparcia dla Ukrainy w centrum Gorzowa

Ponad 100 mieszkańców Gorzowa brało udział w czwartek po południu w wiecu poparcia dla narodu ukraińskiego. Wydarzenie, które zostało zorganizowane na Starym Rynku, tuż przy katedrze, odbywało się odbywało się w Dniu Niepodległości Ukrainy. Ten dzień został ustanowiony 24 sierpnia 1991 roku przez Radę Najwyższą Ukrainy. To symboliczna data przywrócenia temu krajowi suwerenności i rocznica uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości