• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów miastem rond. Będziemy mieć rondo Gdyńskie i Sopockie

25 sierpnia 2023, 09:00, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Co roku w Gorzowie przybywa nowych skrzyżowań o ruchu okrężnym. Kilka nowych rond zostało wybudowanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy, dlatego przyszedł czas na nadanie im nazwy. Do ronda Gdańskiego przy ul. Walczaka dołączy Sopockie i Gdyńskie.

Jedni je uwielbiają, inni nienawidzą. Mowa o skrzyżowaniach o ruchu okrężnym, czyli popularnych rondach. Zwolennicy budowania rond przekonują, że takie skrzyżowania poprawiają przede wszystkim bezpieczeństwo oraz upłynniają ruch.

W naszym mieście ronda powstają przy okazji każdej większej drogowej inwestycji. Dlatego od lat się mówi, że Gorzów staje się miastem rond. Chociaż rekordzistą pod tym względem pozostaje wciąż Rybnik, w którym na koniec 2022 roku były aż 44 ronda. To Gorzów aż tak bardzo nie odstaje, bo w ciągu ostatnich kilku miesięcy powstało kilka nowych skrzyżowań o ruchu okrężnym.

Nowe ronda zostały wybudowane na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów, ul. Zawackiej i Łukasińskiego, Walczaka i Szarych Szeregów, Walczaka i Fieldrofa-Nila, trwa również budowa na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry.

Jak się okazuje, podczas najbliższej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 30 sierpnia, gorzowscy radni będą głosować nad podjęciem uchwały w sprawie nadania nazw dwóm nowym rondom. Jak czytamy w uchwale, rondo na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Fieldorfa-Nila będzie nazywało się "Gdyńskie", a te na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Szarych Szeregów otrzyma nazwę „Sopockie”

Tym samym na drodze krajowej nr 22 na wylocie z Gorzowa będziemy mieć prawdziwą Trójmiejską aleję rond. Do ronda Gdańskiego dołączy Sopockie i Gdyńskie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości