• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Działo się w środę w Gorzowie. Przegląd najważniejszych wydarzeń z miasta i okolic

24 sierpnia 2023, 09:30, Marcin Kluwak
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie naważniejszych - i tych mnie ważnych wydarzeń z Gorzowa i okolic. O czym donosiły media w środę, 23 sierpnia 2023?

Gorzów: Wyłudził 115 tysięcy złotych od seniora

W środę informowaliśmy o mężczyźnie z os. Staszica w Gorzowie, który  uwierzył w historię, że jego córka miała wypadek i pilnie są potrzebne pieniądze, aby nie trafiła do więzienia. Rodzina oszukanego mężczyzny zwróciła się z apelem o pomoc: Jeżeli ktoś widział szczupłą i niską kobietę, ubraną całą na czarno w rejonie ul. Marcinkowskiego proszony jest kontakt z policją. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22087-czy-ktos-widzial-oszustke-senior-stracil-ogromne-pieniadze-rodzina-prosi-o-pomoc.html

Zrzutka na pogorzelców z osiedla Piaski

Dzień po pożarze na osiedlu Piaski (pisaliśmy o tym tutaj: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22076-gorzow-pozar-mieszkania-na-parterze-trwa-akcja-gasnicza.html) w sieci pojawiły się dwie zrzutki. Jedna, zorganizowana przez bliskich rodziny, która ucierpiała, druga przez samozwańczego wolontariusza. Przestrzegamy, przed wysyłaniem pieniędzy na niezweryfikowane zrzutki i przekazujemy link do tej "właściwej". Do zebrania jest 50 tysięcy złotych: https://zrzutka.pl/fc7z88

Więcej drzew na Wieprzycach? Mieszkańcy złożyli petycję

Do urzędu miasta wpłynęła petycja od mieszkańców Wieprzyc dotycząca nasadzeń na skwerze przy ulicy Dobrej. Prośba dotyczy nasadzeń kilkunastu kolejnych drzew i krzewów - informuje z kolei Radio Gorzów.  Swoją petycję mieszkańcy argumentują tym, że "w okolicy unosi się zapach spalin, a zimą słychać odgłosy silników autobusów rozgrzewanych w czasie mrozu".

Remont SP1 w Gorzowie dobiega końca. Uczniowie wrócą do swoich klas

Modernizacja głównego budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Dąbrowskiego w Gorzowie była jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji oświatowych w mieście - informował portal Nasze Miasto Gorzów Wielkopolski. Remont eksploatowanego od kilkudziesięciu lat oraz wymagającego coraz częstszych i coraz bardziej kosztownych napraw obiektu wielokrotnie był odkładany na później. Remont placówki, który miał potrwać tylko kilka miesięcy, przeciągnął się do dwóch lat. Uczniowie w tym czasie mieli zajęcia w innych placówkach, ale jak informuje portal Nasze Miasto, nadchodzący rok szkolny rozpoczną już u siebie.

Poprawki po remoncie Sikorskiego. Końca prac nie widać

W środę z aparatem odwiedziliśmy też ulicę Sikorskiego - tuż przy magistracie. Pod oknem urzędników od dłuższego czasu prowadzony jest remont nawierzchni. To wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie w ramach gwarancji zajmuje się naprawą zniszczonych płytek w rejonie Urzędu Miasta Gorzowa i skrzyżowania z ul. Wełniany Rynek. Pierwszy etap prac ma już miesiąc poślizgu, natomiast drugi również nie został zrealizowany w terminie. Kiedy się zakończy? Więcej: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22082-trwa-naprawa-fuszerki-na-sikorskiego-prace-maja-miesiac-poslizgu.html

Nowa aleja na Cmentarzu Świętokrzyskim. Kosztowała 800 tysięcy

Nareszcie można normalnie spacerować po najstarszym cmentarzu w Gorzowie - informuje TVP3 Gorzów Wielkopolski. Prace co prawda jeszcze się nie skończyły, ale główna aleja już jest. Równa i bezpieczna. Remont Cmentarza Świętokrzyskiego jest możliwy dzięki pieniądzom z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego. Na cmentarzu przy ulicy Warszawskiej spoczywa około 7 tysięcy osób, a ostatni pogrzeb odbył się tam 62 lata temu. Prace, które trwają na Cmentarzu Świętokrzyskim kosztują niecałe 800 tysięcy złotych - informuje TVP3 Gorzów. 

Kłodawa: Porzucili płonące auto i uciekli

W środowe popołudnie ktoś porzucił przy drodze płonący samochód. Działo się to na drodze z Gorzowa do Barlinka. Tuż za Kłodawą doszczętnie spłonął mercedes. Według relacji świadków kierowca wraz z pasażerem porzucili płonące auto i zaczęli uciekać pieszo w stronę Kłodawy. Strażacy, chociaż szybko przystąpili do akcji gaśniczej, to auto doszczętnie spłonęło.
Więcej na temat pożaru: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22084-porzucili-w-rowie-plonacego-mercedesa-i-uciekli.html

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości