• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Plac sensoryczny z tężnią solną powstanie przy szpitalu w Gorzowie!

17 sierpnia 2023, 14:30, Marcin Kluwak
fot. WSzW
Kawałek niezagospodarowane terenu szpitala przy ul. Dekerta w Gorzowie zamieni się w plac sensoryczny z tężnią solną. Mało tego Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie wybuduje ponad 700 miejsc parkingowych. Wykonawca zajmuje się obecnie projektowaniem placu i parkingu, a pierwsze roboty budowlane ruszą w 2024 roku.

Pod koniec lutego portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o tym, że Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie zamierza wybudować 700 miejsc parkingowych przy lecznicy na Dekera oraz plac wypoczynkowo-sensoryczny.

Teraz znamy o wiele więcej szczegółów na temat inwestycji. Zostanie wybudowanych ponad łącznie 700 miejsc parkingowych – część z nich znajdzie się w miejscu obecnego klepiska, natomiast nowy parking znajdzie się tyłach szpitala, przy budynkach administracji.

Natomiast kawałek niezagospodarowanego placu pomiędzy oddziałem dziecięcym, dzienną chemioterapią i budowaną stacją dializ z oddziałem nefrologii zamieni się w plac wypoczynkowo-sensoryczny z tężnią solną. Będzie podzielony na część rekreacyjną oraz miejsce zabaw edukacyjnych, a do tego wszystkiego tężnia solna.

Umowa z wykonawcą inwestycji została podpisana w czwartek 17 sierpnia. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 18 miesięcy na budowę parkingów i urządzenie rekreacji. Jednak zanim przystąpi do prac budowlanych, czeka go projektowanie.

- Wykonawca ma 6 miesięcy na zaprojektowanie parkingu oraz placu wypoczynkowo-sensorycznego z tężnią solną. Prace budowlane rozpoczną się w 2024 roku, a koniec inwestycji jest zaplanowany na początek 2025 roku – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Mało tego, kolejne blisko 400 miejsc parkingowych oraz plac z funkcją rekreacji i rehabilitacji będzie znajdował się przy szpitalu na Walczaka.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości