• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Zielony parking przed parkiem handlowym w Gorzowie. Ten inwestor to zrobił [zdjęcia]

16 sierpnia 2023, 11:05, Marcin Kluwak
Ekoparking powstał przy parku handlowym S1 w Gorzowie. Miejsca parkingowe zostały wykonane z płyt ażurowych, które następnie obsiano trawą. Inwestor pokazał w ten sposób, że można zadbać o środowisko. Otwarcie parku handlowego S1 Gorzów zaplanowano w połowie listopada.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Po dawnym Tesco przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie nie ma już żadnego śladu. W jego miejscu powstaje obecnie park handlowy S1 Gorzów. Inwestorem jest firma Europrojekt Delta Saller Polbau.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Elewacja nowego parku handlowego jest już od dawna gotowa, trwają prace wykończeniowe wewnątrz poszczególnych lokali. Gotowy jest też parking, który został całkowicie przebudowany przez inwestora.

Zielony parking przed parkiem handlowym S1 Gorzów

Zamiast betonowego parkingu, są płyty ażurowe i trawa. Zielony kolor rozpościerający się na placu przed parkiem handlowym cieszy oczy. W obecnych czasach każdy skrawek ziemi z roślinnością jest na wagę złota. Kolejnym dużym plusem jest to, że ażurowa budowa płyt pozwala na odprowadzanie deszczówki, dzięki czemu woda opadowa przesiąka do gruntu.

- Inwestor miał gotowy parking, ale postanowił, że go przebuduje, chociaż nie musiał tego zrobić. Nawierzchnia z potwornej kostki Bauma została zdjęta, a miejsca postojowe zostały wykonane z płyt ażurowych i obsiane trawą. To jest krok w bardzo dobrą stronę i zasługuje na pochwałę. Władze Gorzowa oraz inne firmy powinny brać przykład z tego inwestora, który pokazał, że można świadomie i proekologicznie zagospodarować wspólną przestrzeń – podkreśla Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna klubu Polska 2050, która zwróciła uwagę na zielony parking.

Jakie sklepy znajdą się w parku handlowym S1 Gorzów? Kiedy otwarcie parku handlowego S1 w Gorzowie?

W parku handlowym S1 Gorzów znajdzie się łącznie 12 sklepów. Największym najemcą będzie oczywiście hipermarket Carrefour, który zajmie powierzchnię około 4 tys. m.kw. Będzie to pierwszy hipermarket tej sieci w Gorzowie.

Znamy też już pierwszych najemców, który pojawią się w parku handlowym przy ul. Górczyńskiej tuż obok sieci Carrefour. Będzie to znany sklep odzieżowy Sinsay, Media Expert, apteka Dr. Max, Rossmann i sklep zoologiczny.

Inwestor planuje, że park handlowy S1 w Gorzowie zostanie otwarty w połowie listopada 2023 roku.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości