• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Koniec z dziurawym klepiskiem. Parking przy szpitalu w Gorzowie zostanie przebudowany! [zdjęcia]

28 lutego 2023, 18:30, Anna Kluwak
Już niedługo rozpoczną się prace przy przebudowie parkingu przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie, gdzie obecnie znajduje się klepisko z dziurami. Mało tego, zostanie wybudowany nowy parking na tyłach lecznicy. Łącznie przy szpitalu w Gorzowie powstanie ponad 700 miejsc parkingowych.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Każde miejsce parkingowe przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Dekerta w Gorzowie jest na wagę złota. Wie o tym każda osoba, która choć raz musiała zaparkować przy szpitalu na przykład w poniedziałkowy poranek. Pomimo tego, że szpital wybudował nowy parking od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, to tych miejsc parkingowych wciąż brakuje.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Dlatego też kierowcy krążą w tę i z powrotem licząc, że coś się za chwilę zwolni lub decydują się na zaparkowanie na klepisku, które obecnie przypomina bardziej powierzchnię księżyca z wielkimi kraterami, niż parking przy szpitalu wojewódzkim. Chodzi o parking pomiędzy pętlą autobusową, a barakami gdzie powstają szpitalne poradnie.

Chociaż w 2018 roku został doraźnie wyremontowany fragment betonowego parkingu, to jego pozostała część pozostawiała wiele do życzenia. Wjeżdżając na ten plac, trzeba uważać na swój samochód, ponieważ po ostatnich deszczach, wszystkie dziury są zalane wodą i tak naprawdę nie wiadomo jak są głębokie i czy przypadkiem nie uszkodzimy swojego auta.

Będą nowe miejsca parkingowe koło szpitala w Gorzowie. Tak zostaną rozbudowane parkingi na Dekerta

Na szczęście mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Gorzowa i wszystkich osób, które odwiedzają gorzowski szpital. Teren przy Dekerta zostanie przebudowany i zamiast klepiska z dziurami, będzie parking z prawdziwego zdarzenia.

- W ciągu najbliższych dni dziury na parkingu zostaną zasypane, jednak będą to jedynie doraźne działania. Szpital otrzymał dofinansowanie i parking zostanie kompleksowo przebudowany. Do 10 marca mamy poznać wykonawcę kompleksowej przebudowy parkingu przy ul. Dekerta – mówi Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Zostaną wybudowane również nowe miejsca parkingowe. Łącznie powstanie ponad 700 miejsc parkingowych – część z nich znajdzie się w miejscu obecnego klepiska, natomiast nowy parking znajdzie się tyłach szpitala, przy budynkach administracji. Oprócz tego zostanie wybudowany plac wypoczynkowo-sensoryczy.

Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 18 miesięcy na budowę parkingów i urządzenie rekreacji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości