• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Gorzów: Osiedlowe boisko za 620 tys. zł

15 sierpnia 2023, 11:03, Anna Kluwak
fot. archiwum
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęła właśnie przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Europejskim w Gorzowie. Realizacja inwestycji, którą wywalczyli mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego, będzie kosztować 621 tys. 301,78 zł. Prace budowlane ruszą we wrześniu, natomiast boisko powinno być gotowe w lutym 2024 roku.

Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, gdzie najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Dlatego mieszkańcy od kilku lat walczyli o budowę boiska na osiedlu. W końcu, w ubiegłym roku udało się wywalczyć budowę boiska w ramach budżetu obywatelskiego 2023 w kategorii rejonowej.

Do przetargu ogłoszonego na początku lipca przez spółkę Gorzowskie Inwestycje Miejskie zgłosiły się dwie firmy. Redopol sp. z o.o. z Poznania zaoferowała 621 tys. 301,78 zł, natomiast KS Usługi Ogólnobudowlane Koza Szymon z Gryfina 690 tys. 753,31 zł. Z kolei budżet na ten cel wynosił zaledwie 423 tys. 243 zł.

Boisko na os. Europejskim w Gorzowie. Kiedy ruszy budowa boiska na os. Europejskim?

Po miesiącu analiz urzędnicy zdecydowali, że rozstrzygną przetarg i dołożą brakujące 198 tys. 59,78 zł. - Brakująca kwota jest możliwa do pozyskania z rezerwy środków Budżetu Obywatelskiego, co zostanie przedstawione pod głosowanie miejskich radnych, na najbliższej sesji Rady Miasta Gorzowa – informuje spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana na początku września. Wówczas firma Redopol będzie mogła ruszyć z budową boiska. Zgodnie z umową, wykonawca będzie miał 5 miesięcy od dnia podpisania umowy na budowę boiska. To oznacza, że boisko na osiedlu Europejskim będzie gotowe w lutym 2024 roku.

Boisko na osiedlu Europejskim w Gorzowie. Tak ma wyglądać boisko na osiedlu Europejskim w Gorzowie

Wielofunkcyjne boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 20 na 36 metrów ma zostać wybudowane na działce przy ul. Brukselskiej. Będzie można tam grać w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Boisko zostanie ogrodzone piłkochwytami o wysokości 6m z siatki polipropylenowej na słupkach stalowych. Pojawi się także mała architektura, dwie ławki i dwa kosze na śmieci. Wykonany zostanie również chodnik z kostki brukowej betonowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości