• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec z problemami w Przemysłówce. Będzie system przeciwpożarowy

8 sierpnia 2023, 11:24, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły w końcu przetarg na wykonanie zabezpieczeń systemu przeciwpożarowego w Przemysłówce. Miasto zdecydowało, że dołoży brakujące ponad 200 tys. zł, dzięki czemu budynek będzie mógł nareszcie zostać dopuszczony do użytkowania.

W budynku Przemysłówki miało znajdować się Miejskie Centrum Kultury, a także siedziba urzędników z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, wydziału kultury oraz wydziału sportu. Wyremontowany wieżowiec, w którym miały znajdować się biura urzędników, od kilkunastu miesięcy stoi pusty, ponieważ nie został dopuszczony do użytkowania z powodu braku niezbędnych elementów systemu przeciwpożarowego.

Miasto od ubiegłego roku próbowało znaleźć firmę, która zajmie się wykonaniem zabezpieczeń systemu przeciwpożarowego w wieżowcu Przemysłówki. Jednak przetargi kończyły się fiaskiem – nie było chętnych lub oferty przekraczały założony budżet.

Wydawało się, że kolejny przetarg, który władze Gorzowa ogłosiły w maju zostanie unieważniony. Wszystko przez to, że w budżecie zapisano 330 tys. 259,88 zł brutto. Natomiast jedyną ofertę złożyła firma BLR Sp. z o.o. z Warszawy na kwotę 533 149,48 zł.

Przez ostatnie dwa miesiące trwały analizy złożonej oferty. Ostatecznie miasto zdecydowało, że dołoży brakujące 202 889,60 zł i rozstrzygnie przetarg. - Oferta wykonawcy została oceniona jako najkorzystniejsza na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w SWZ. Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu i nie podlega wykluczeniu. Oferta wykonawcy zawiera najniższą cenę. Oferta Wykonawcy jest jedyną ofertą złożoną w postępowaniu – czytamy w uzasadnieniu rozstrzygnięcia przetargu.

To oznacza, że budynek będzie mógł zostać w końcu dopuszczony do użytkowania, a co za tym idzie – urzędnicy będą mogli przeprowadzić się do nowych pomieszczeń.

Brakujące elementy systemu przeciwpożarowego w wieżowcu Przemysłówki w Gorzowie. Co ma zostać zrobione w Przemysłówce w Gorzowie?

Firma BLR z Warszawy będzie musiała wykonać system zabezpieczeń przeciwpożarowych, który będzie obejmował instalację hydrantową, elementy instalacji wentylacji, dodatkowe drzwi stalowe p.poż. klasy odporności ogniowej EI 60 oraz rozbudowę systemu SAP.

Wykonawca będzie miał 3 miesiące od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac. To oznacza, że zabezpieczenia przeciwpożarowe w budynku Przemysłówki powinny być gotowe w listopadzie 2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości