• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Słowianka przejdzie metamorfozę. Budynek ma nawiązywać do Areny Gorzów

14 sierpnia 2023, 18:05, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Elewacja budynku Słowianki w Gorzowie zostanie wyremontowana. Nowa elewacja ma nawiązywać do budowanej tuż obok Areny Gorzów. Budynek z basenami ma przejść zewnętrzną metamorfozę do końca 2023 roku.
Budowa Areny Gorzów jest już na finiszu, a elewacja nowoczesnej hali cieszy oczy. Termin zakończenia prac to 21 września 2023 roku. Jak informuje Słowianka, otwarcie Areny Gorzów oraz udostępnienie jej klubom sportowym i mieszkańcom Gorzowa planowane jest w IV kwartale 2023 roku.

Nowa elewacja Słowianki w Gorzowie. Budynek Słowianki ma nawiązywać do Areny Gorzów

Słowianka została wybudowana w 2002 roku i lata świetności ma już za sobą. Dlatego też zarząd Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego "Słowianka" podjął decyzję, że elewacja budynku z basenami zostanie wyremontowana i docelowo ma nawiązywać do budowanej Areny Gorzów.

Zarząd Słowianki ogłosił właśnie przetarg na prace budowlane. Sama inwestycja zostanie podzielona na trzy etapy. Pierwszy będzie obejmował remont elewacji z trzech stron – od ul. Słowiańskiej, od hali widowiskowo-sportowej oraz od strony wschodniej, czyli wejścia głównego do budynku. Chętne firmy mogą zgłaszać się do środy 23 sierpnia.

Nowa elewacja Słowianki ma się komponować z budynkiem Areny Gorzów i będzie miała następującą kolorystykę – pojawią się elementy koloru brązowego, jasnoszarego i antracytu. Będzie wykonana z tynku silikonowego barwionego w masie. Firma, która wygra przetarg, będzie miała trzy miesiące na wykonanie wszystkich prac. To oznacza, że nowa elewacja powinna być gotowa do końca 2023 roku.

W późniejszym czasie Słowianka planuje również ogłoszenie przetargu na pozostałą część prac. Drugi etap obejmie remont elewacji wschodniej i ścianek zjeżdżalni na dachu, a trzeci etap to remont elewacji północnej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości