• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Kiedy ruszy budowa tanich mieszkań na wynajem w Gorzowie?

7 sierpnia 2023, 16:15, Anna Kluwak
wstępna wizualizacja nowego budynku
Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma już pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Przemysłowej i Prostej w Gorzowie. W nowych blokach na Zawarciu mają powstać tanie mieszkania na wynajem. GTBS zajmuje się obecnie przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu na prace budowlane. Te mają ruszyć na początku 2024 roku.

Już w 2021 roku portal gorzowianin.com informował, że Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego chce wybudować mieszkania na wynajem w ramach inwestycji "Budowa kompleksu mieszkaniowego u zbiegu ul. Przemysłowej i Prostej".

Pierwotnie budowa pierwszych bloków miała rozpocząć się w 2022 roku, a całość miała być gotowa w czerwcu 2025 roku. Jednak inwestycja przesunęła się w czasie, ponieważ był problem ze znalezieniem firmy, która przygotuje dokumentację projektowo-kosztorysową. Dopiero za czwartym razem udało się rozstrzygnąć przetarg i wybrać wykonawcę.

Tanie mieszkania na wynajem w Gorzowie z pozwoleniem na budowę

Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma już gotową dokumentację projektowo-kosztorysową, a w międzyczasie złożyło wniosek o pozwolenie na budowę. Pozytywna decyzja została wydana na początku lipca.

- Otrzymaliśmy już pozwolenie na budowę. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia na prace budowlane i wybranie wykonawcy, który zajmie się budową budynków – mówi Tomasz Gierczak, prezes Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Kiedy ruszy budowa tanich mieszkań na wynajem w Gorzowie?

Zatem kiedy rozpocznie się budowa tanich mieszkań na wynajem w Gorzowie? - Planujemy ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy inwestycji na przełomie 2023 i 2024 roku. Tak, aby jeszcze w okresie zimowym rozstrzygnąć postępowanie i wiosną 2024 roku ruszyć już na dobre z pracami budowlanymi. Chcemy, żeby mieszkania były gotowe w 2026 roku – przyznaje Gierczak.

Dla kogo będą tanie mieszkania na wynajem w Gorzowie?

Inwestycja zakładała budowę dwóch budynków przy ul. Przemysłowej i Prostej w Gorzowie, w których znajdą się łącznie 93 mieszkania oraz 3 lokale handlowo-usługowe.

Żeby móc wynająć mieszkanie na gorzowskim Zawarciu, trzeba będzie spełnić określone kryteria m.in. dochodu. Mieszkania będą przeznaczone dla osób, których nie stać na wzięcie kredytu hipotecznego na kupno mieszkania, ale zarabiają za dużo, aby ubiegać się o mieszkanie komunalne.

- Są określone kryteria ustawowe, które mówią o tym, kto będzie mógł ubiegać się o tanie mieszkanie na wynajem. Taka osoba w chwili zamieszkania w TBS nie może mieć jednocześnie prawa do lokalu socjalnego lub komunalnego, a także nie może mieć wynajętego lokum lub być właścicielem innego mieszkania. Będą też oczywiście kryteria dochodowe. W przypadku rodziny 2+2 dochód brutto całego gospodarstwa domowego nie może przekraczać 12 351 zł, a w przypadku małżeństwa bez dzieci 8 tys. 736 zł – opowiada prezes GTBS.

Oczywiście zostanie powołana komisja, która będzie zajmowała się analizą wniosków składanych przez mieszkańców Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości