• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Nadciąga fala upałów. Jest ostrzeżenie dla Gorzowa

14 sierpnia 2023, 08:39, Anna Kluwak
Źródło: meteo.imgw.pl
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem, które obowiązuje od poniedziałku 14 sierpnia aż do czwartku 17 sierpnia na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego. Według prognoz temperatura w cieniu wyniesie nawet 34 stopnie Celsjusza. Przed nami również tropikalne noce z temperaturą w granicach 20 stopni Celsjusza.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upale dla Gorzowa oraz powiatu gorzowskiego, międzyrzeckiego, strzelecko-drezdeneckiego, słubickiego i sulęcińskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13 w poniedziałek 14 sierpnia do godz. 19 w czwartek 17 sierpnia.

Pogoda dla Gorzowa. IMGW wydało ostrzeżenie przed upałem w Gorzowie

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Według prognozy temperatura maksymalna w ciągu najbliższych dni wyniesie od 29 do 33 stopni Celsjusza w cieniu, lokalnie termometry wskażą nawet 34 stopnie Celsjusza. Upały w ciągu dnia, oznaczają również wysokie temperatury w nocy. Przed nami również tropikalne noce, gdzie temperatura minimalna wyniesie od 18 do 20 stopni Celsjusza.

Wiele osób wybierze się zapewne nad pobliskie jeziora, a te które zostaną w Gorzowie, będą szukać ochłody w miejskich fontannach lub w cieniu pod drzewami. Warto pamiętać o piciu dużej ilości wody, nakryciu głowy i przebywaniu w chłodnych pomieszczeniach lub w cieniu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości