• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Uwaga na ulewny deszcz! Mieszkańcy Gorzowa dostają alerty RCB

6 sierpnia 2023, 10:54, Anna Kluwak
fot. archiwum
W niedzielę oraz w poniedziałek w nocy na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego ma intensywnie padać deszcz. Według prognoz IMGW może spaść nawet od 30 do 50 litrów na metr kwadratowy, a to oznacza, że ulice w Gorzowie mogą zostać zalane. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

W niedzielę 6 sierpnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu, które w niedzielę oraz w poniedziałek 7 sierpnia pojawią się na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego, a także całego województwa lubuskiego.

Jak wynika z prognozy, ma spaść nawet od 30 do 50 litrów wody na 1 m.kw. Natomiast całkowita suma opadów w czasie obowiązywania ostrzeżenia wyniesie od 40 do 70 litrów na 1 m.kw. To oznacza, że ulice w Gorzowie mogą zostać zalane.

Alert drugiego stopnia obowiązuje od godz. 10 w niedzielę 6 sierpnia do godz. 8 rano w poniedziałek 7 sierpnia.

Alert RCB. Mieszkańcy dostają alerty o ulewie w Gorzowie

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W niedzielny poranek rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dziś i w nocy (06/07.08) intensywne opady deszczu i burze. Przygotuj się na ewentualne podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości