• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Rozkopana Dworcowa w Gorzowie. Tak ulica wygląda po miesiącu prac [zdjęcia]

5 sierpnia 2023, 18:32, Anna Kluwak
Prace przy przebudowie ul. Dworcowej w Gorzowie idą pełną parą. Cała ulica oraz plac przed dworcem PKP został rozkopany. Sprawdziliśmy, jak po miesiącu wygląda postęp prac. W końcu ul. Dworcowa ma być gotowa w październiku 2023 roku i zmieni się nie do poznania. Będzie deptak, nowe torowisko czy parking kiss&ride.

Przebudową ul. Dworcowej zajmuje się firma ZUE S.A. z Krakowa za kwotę 23 mln 327 tys. 780,92 zł. Wykonawca ruszył z pierwszymi pracami we wtorek 4 sierpnia. Zakończenie inwestycji zaplanowano na październik 2023 roku.

Sprawdziliśmy, jak po miesiącu wygląda postęp prac. Jak się okazało, roboty idą pełną parą. Już dawno nie ma śladu po starym asfalcie czy torowisku tramwajowym. Cały plac przed dworcem PKP został rozkopany, przez co nie ma przejazdu pomiędzy ul. Składową i Jancarza. Nie wszyscy kierowcy jednak patrzą na znaki, więc zawracają tuż przed barierkami.

Wykonawca prowadzi obecnie prace ziemne na całym odcinku ul. Dworcowej, w ramach których przebudowywana jest sieć wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna.

Ulica Dworcowa w Gorzowie przejdzie metamorfozę. Będzie deptak, monitoring i toalety

Dworcowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do zjazdu w ulicę przy dworcu PKS, będzie odcinkiem, po którym będzie odbywać się ruch pieszych i pojazdów, aż do ulicy Jancarza. Dworcowa zostanie połączona z Jancarza w okolicy dawnego dworca PKS. Na pozostałym odcinku ulica ta zostanie zamieniona na deptak, zamknięty dla ruchu pojazdów.

Prace obejmą również budowę nowych parkingów, miejsc postojowych dla taxi, parkingów kiss&ride, a także budowę chodników i ścieżek rowerowych oraz doświetlenie przejść dla pieszych, natomiast skrzyżowania zostaną wyniesione. Przy ul. Dworcowej zostaną również zamontowane 4 kamery monitoringu czy wybudowana toaleta.

Plac przed dworcem PKP zmieni się nie do poznania. Na nowo zostaną wybudowane tory tramwajowe, które będą skręcać w ul. Jancarza. Na placu przed dworcem pojawi się nowa zieleń, będą drzewa i trawniki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości