• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

W Gorzowie zostaną wybudowane mieszkania na... wynajem

30 września 2021, 13:27
fot. gorzowianin.com
Władze Gorzowa chcą wybudować w mieście mieszkania pod wynajem i właśnie stara się o rządową dotację na sfinansowanie inwestycji. Natomiast samą budową mieszkań ma zająć się Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Przy ul. Przemysłowej powstaną 93 mieszkania na wynajem, których budowa rozpocznie się już w 2022 roku.

Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 29 września gorzowscy radni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia wniosku prezydenta miasta Gorzowa o udzielenie wsparcia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w spółce Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Przedsięwzięcie, którego ma dotyczyć wsparcie jest związane z realizacją budowy mieszkań na wynajem w ramach inwestycji "Budowa kompleksu mieszkaniowego u zbiegu ul. Przemysłowej i Prostej".

W ramach inwestycji mają powstać 93 mieszkania 3 lokale handlowo-usługowe przy ul. Przemysłowej. Szacunkowy koszt inwestycji 31 mln 996 tys. zł. Natomiast miasto stara się o dofinansowanie w wysokości 3 mln 200 tys. zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. 

Inwestycja będzie podzielona na dwa etapu. Planowana data rozpoczęcia pierwszego etapu, to I kwartał 2022 roku - wówczas zostanie wybudowanych 45 lokali mieszkalnych i 3 lokalne usługowe. Natomiast drugi etap ma się rozpocząć w III kwartale 2023 roku, w ramach którego zostanie wybudowanych 48 mieszkań. Cała inwestycja powinna zakończyć się w czerwcu 2025 roku. 

Żeby móc wynająć takie mieszkanie, trzeba będzie spełnić określone kryteria m.in. dochodu. Mieszkania będą przeznaczone dla osób, których nie stać na wzięcie kredytu hipotecznego na kupno mieszkania, ale zarabiają za dużo, aby ubiegać się o mieszkanie komunalne.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości