Wiadomości

Mieszkaniec Gorzowa odzyskał zgubione pieniądze. Uczciwy znalazca przyniósł je na policję

3 sierpnia 2023, 08:29, Marcin Kluwak
fot. Lubuska policja
36-letni gorzowianin odebrał od policjantów niemal 4 tys. zł, które w lipcu zgubił przy ul. Baczyńskiego w Gorzowie. Gotówkę w kopercie znalazła przypadkowa osoba i zaniosła na komisariat. Właściciela pieniędzy udało się odnaleźć dzięki nagłośnieniu sprawy w mediach oraz zaangażowaniu pracowników poczty.

Wracamy do sprawy zgubionych pieniędzy na os. Staszica, o której portal gorzowianin.com informował w ubiegłym miesiącu. Mieszkaniec Gorzowa we wtorek 11 lipca znalazł na os. Staszica znaczną ilość pieniędzy w kopercie. Mężczyzna postanowił odnieść je na komisariat.

- Mężczyzna, który znalazł pieniądze zaparkował auto przy ul. Baczyńskiego, poszedł na pocztę, ale z uwagi na dużą kolejkę postanowił zawrócić. Wtedy zauważył na drodze kopertę. Rozejrzał się w poszukiwaniu osoby, która mogłaby jej poszukiwać, ale nikogo nie było. Wówczas mężczyzna wsiadł do samochodu i przyjechał na komisariat. W kopercie było prawie 4000 złotych – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dzięki temu policjanci zaczęli szukać właściciela gotówki. Co istotne, funkcjonariusze nie zdradzali ile dokładnie gotówki znajdowało się w kopercie, jak wyglądała sama koperta i jakie były nominały. W związku z odnalezieniem pieniędzy do policjantów zaczęły dzwonić osoby, które twierdziły, że zgubiły pieniądze. Jednak kwota i okoliczności nie pasowały do ustaleń.

Do policjantów zadzwoniła pracownica poczty, która wspólnie z koleżankami przeczytały informację o zgubionych pieniądzach. - Skojarzyły, że mężczyzna który był w ich placówce załatwić sprawy, wrócił po pewnym czasie i pytał, czy nie zostawił koperty z pieniędzmi. Z zapisu z monitoringu udało się ustalić jego wizerunek. Kobiecie udało się go poinformować o działaniach policjantów. Mężczyzna tego samego dnia zgłosił się do komisariatu, przedstawiając okoliczności zagubienia koperty. Policjanci musieli jednak jeszcze jego wersję potwierdzić, by była pewność, że pieniądze wrócą do prawowitego właściciela – podkreśla Jaroszewicz.

Ostatecznie 36-latek odebrał w komisariacie kwotę, którą zagubił i podziękował policjantom za działanie. Zadeklarował także, że nawiąże kontakt z mężczyzną, który odnalazł gotówkę i osobiście mu podziękuje, bo postawa znalazcy zasługuje na dużą pochwałę. Słowa uznania należą się także pracownikom poczty, którzy mocno zaangażowali się w sprawę.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości