Wiadomości

Gorzów: Ta kąpiel w fontannie może słono kosztować

1 sierpnia 2023, 09:45, Marcin Kluwak
fot. czytelniczka Monika
W minioną niedzielę 29-latek ponownie brał prysznic w fontannie na Kwadracie w Gorzowie. Mężczyzna w samych bokserkach jak gdyby nigdy nic wylewał na siebie żel pod prysznic, a następnie spłukiwał pianę. Policjanci zdecydowali, że tym razem nie ukarają 29-latka mandatem, a będą prowadzić wobec niego postępowanie. Spraw może mieć nawet finał w sądzie.

Czytelniczka Monika była świadkiem, jak w niedzielne popołudnie 30 lipca mężczyzna kąpał się w fontannie na Kwadracie w Gorzowie. Mężczyzna w samych bokserkach jak gdyby nigdy nic wylewał na siebie żel pod prysznic, a następnie spłukiwał pianę. Na miejsce przyjechała policja.

To nie pierwsza tego typu sytuacja, w której bierze udział ten sam mężczyzna. Poprzednim razem 29-latek kąpał się w fontannie całkowicie nagi, a następnie ubrał bieliznę i suszył się na ławce. Policjanci ukarali wówczas mężczyznę mandatem w wysokości 1000 zł.

A jak zakończyła się niedzielna interwencja? - Policjanci odstąpili od nałożenia mandatu karnego i zdecydowali że będzie prowadzone postępowanie wobec mężczyzny. To może zakończyć się nawet skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Nie dość, że kąpiel w fontannie może być niebezpieczna dla zdrowia 29-latka, to jeszcze może go słono kosztować. Jeżeli zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako nieobyczajny wybryk, mężczyźnie będzie grozić kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych lub kara nagany.

Przypominamy, że woda w fontannach miejskich płynie w obiegu zamkniętym, więc nie jest badana. Dlatego też nie nadaje się do picia i nie jest przeznaczona do kąpieli. Jak podkreśla Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie, w wodzie z fontanny mogą się znajdować odchody zwierzęce czy liczne drobnoustroje m.in.. bakterie gronkowca, salmonelli, pałeczki legionelli czy bakterie kałowe. Korzystanie wbrew zakazom z wody w fontannach może powodować zatrucia pokarmowe, schorzenia dróg oddechowych, stan zapalny dróg moczowych i pęcherza, choroby pasożytnicze, alergie, grzybice i wiele innych dolegliwości.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości