• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Miejska fontanna jak prysznic. Mężczyzna kąpał się w fontannie, został ukarany

28 czerwca 2023, 10:31, Marcin Kluwak
fot. czytelniczka Monika
Czytelniczka Monika była świadkiem, jak w poniedziałkowe przedpołudnie mężczyzna kąpał się w fontannie na Kwadracie w Gorzowie. Rozebrany mężczyzna jak gdyby nigdy nic wylewał na siebie żel pod prysznic, a następnie ściągnął majtki. Sprawą zajęła się policja, a mężczyzna został ostatecznie ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

We wtorek 27 czerwca poruszaliśmy problem dotyczący osób bezdomnych i lokalnych pijaczków, którzy śpią na ławkach i spożywają alkohol w przestrzeni publicznej. Zdaniem radnego Tomasza Rafalskiego, Kwadrat oraz skwer w centrum Gorzowa to nie jest miejsce dla miejscowych "żuli i kloszardów", którzy skutecznie odstraszają matki z dziećmi i osoby, które chcą tam odpocząć. Dlatego apeluje o zwiększenie liczby patroli straży miejskiej.

Po publikacji artykułu, do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka Monika, która była świadkiem, jak mężczyzna brał prysznic w fontannie na Kwadracie.

- W poniedziałek przed godz. 12 wybrałam się z dzieckiem na plac zabaw na Kwadracie. Byłam w szoku, bo w fontannie kąpał się mężczyzna. Wylewał na siebie żel pod prysznic, a następnie ściągnął majtki i tak stał pośrodku fontanny, gdzie obok bawiły się dzieci. Zadzwoniłam pod numer 112, pani po drugiej stronie była oburzona całą sytuacją, ale przez 30 minut nie przyjechał na miejsce żaden patrol policji. Przez ten czas mężczyzna zdążył się już umyć, ubrać majtki i usiąść na ławce, gdzie następnie suszył sobie ręcznik. Nie wierzyłam w to co widziałam, bo zachowywał się tak, jakby brał kąpiel u siebie w domu – opowiada czytelniczka Monika.

Czytelniczka podkreśla, że w tym czasie obok Kwadratu przejechały dwa patrole policji, ale żadne z nich nie podjął interwencji w sprawie nagiego mężczyzny kąpiącego się w fontannie.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. - Policjanci pojawili się w poniedziałek po godz. 12 na miejscu, ale mężczyzny już nie było. Otrzymaliśmy informację, że taka sytuacja może się powtórzyć. Dlatego też we wtorek przed godz. 12 na Kwadrat został wysłany patrol, który zastał na miejscu 29-letniego mężczyznę kąpiącego się w fontannie. Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 1000 zł – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości