• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Radna: Nie rozumiem, dlaczego miasto broni się przed autobusem pod Arenę Gorzów

28 lipca 2023, 12:06, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy chcieliby uruchomienia bezpośredniego autobusu pod Arenę Gorzów. Jednak władze Gorzowa wskazują, że osoby chcące dojechać do hali widowiskowo-sportowej i na Słowiankę mogą korzystać z przystanków autobusowych w pobliżu. Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz przyznaje, że zupełnie nie rozumie, skąd taki opór przed puszczeniem autobusów do przystanku przy Słowiance.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Na początku lipca portal gorzowianin.com informował o tym, że mieszkańcy Gorzowa chcą walczyć o bezpośredni autobus pod budowaną halę widowiskowo-sportową. Gorzowianie są oburzeni faktem, że pod Arenę Gorzów nie będzie żadnego bezpośredniego połączenia, a najbliższy przystanek na którym będzie można wysiąść będzie znajdował się przy ul. Fredry.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Po publikacji artykułu na portalu gorzowianin.com, radna klubu Polska 2050 Marta Bejnar-Bejnarowicz napisała interpelację do prezydenta Gorzowa w sprawie uruchomienia stałej linii autobusowej pod Słowiankę i Arenę Gorzów. - Chciałabym się przyłączyć do "walki" mieszkańców, ponieważ nie chodzi tylko o obsługę imprez masowych, ale również o realną możliwość codziennego funkcjonowania w mieście bez samochodu. Proszę o poważne podejście do potrzeb mieszkańców. Słowianka w aspekcie autobusu nie pojawia się nie po raz pierwszy, miejmy na uwadze potrzeby mieszkańców – podkreślała Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna klubu Polska 2050.

Bezpośredni autobus pod Arenę Gorzów? Miasto nie widzi takiej potrzeby

Co na to miasto? Okazuje się, że nie widzi potrzeby bezpośredniego przystanku autobusowego przy hali i Słowiance. - Projekt nowych rozkładów jazdy, w tym dla linii 111, zakłada polepszenie skomunikowania CSR „Słowianka" z innymi rejonami miasta, poprzez obsługę przystanku przy ul. Długosza. Projekt zakłada 30-40 minutowy takt kursowania autobusów na linii 111, z uwzględnieniem możliwości przesiadek w centrum miasta, gdzie krzyżuje się przebieg większości podstawowych linii komunikacyjnych. Jedną z możliwości obsługi nowej hall jest komunikacja specjalna na czas organizowanych tam wydarzeń. Planowane jest, aby wymiana pasażerów dokonywana była na przystankach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Areny Gorzów. Po uruchomieniu hali podjęte zostaną obserwacje, celem ustalenia potencjalnych potoków pasażerskich, jakie może ona generować. Dopiero po analizie zidentyfikowanych potrzeb będzie można podjąć decyzję o modyfikacji przebiegu istniejących linii – komentuje Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Radna Bejnar-Bejnarowicz: Nie rozumiem dlaczego miasto broni się przed autobusem pod Arenę Gorzów

Po otrzymaniu odpowiedzi na swoją interpelację radna Bejnar-Bejnarowicz postanowiła nie odpuszczać tematu i podkreśla, że nie rozumie dlaczego miasto broni się przed uruchomieniem bezpośredniego autobusu pod Arenę Gorzów.

- Zupełnie nie rozumiem, skąd taki opór przed puszczeniem autobusów do przystanku przy Słowiance. Remont Słowiańskiej pozwalałby zrobić przystanek przy lodowisku i wtedy autobus by mógł skręcić we Fredry obsługując pasażerów na tym samym poziomie terenu co Słowianka, bez konieczności długich dojść pieszych pod górę - przyznaje Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna klubu Polska 2050.

Radna podkreśla, że miasto skupiło się wyłącznie na linii 111, która kursuje tylko na trasie Chwalęcice - Zawarcie. Problem, który zauważają mieszkańcy dotyczy dużych osiedli - Górczyn, Ustronie, Piaski, Europejskie. Wskazuje również, że dojście z przystanku Długosza, Fredry (i na przystanek pod górę) czy na Roosevelta - to długa droga dla wielu osób. Rodzice młodszych dzieci wolą je zatem przywieźć, a osoby z niepełnosprawnościami nie mają szans podejść pod taką górę.

- Ponadto wskazuję ponownie, że skomunikowanie głębokiego Górczyna z osiedlem Europejskim przez Piaski i Słowiankę to trasa, której zapotrzebowanie wybrzmiewa w każdych badaniach marketingowych. Zaczynam odnosić wrażenie, że wyniki badań są traktowane wybiórczo, jako potwierdzenie z góry przesądzony tras – podkreśla Bejnar-Bejnarowicz.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości