• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Tramwaj przetestował nowe torowisko na Walczaka. Od soboty ruszy już na stałe [zdjęcia]

21 lipca 2023, 10:08, Marcin Kluwak
W piątkowy poranek odbył się testowy przejazd tramwajem nowym torowiskiem przy ul. Walczaka. Na pokładzie był prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, urzędnicy oraz dziennikarze. Od soboty 22 lipca tramwaje linii nr 1 i 3 ruszą w kierunku krańcówki przy Fieldorfa-Nila już na stałe.

Po prawie trzech latach przerwy tramwaje linii nr 1 i 3 ruszą dalej, niż do przystanku Dowgielewiczowej. Przebudowa ul. Walczaka zakończyła się, więc tramwaje mogą w końcu rozpocząć kursowanie po nowym torowisku. W ramach inwestycji powstały trzy nowe przystanki tramwajowe - „rondo Gdańskie”, „Szarych Szeregów” i „Fieldorfa-Nila”.

W piątkowy poranek 21 lipca odbył się testowy przejazd tramwajem nowym torowiskiem przy ul. Walczaka. Podróż odbyła się z udziałem prezydenta Gorzowa, Jacka Wójcickiego, urzędników i dziennikarzy. Tramwaj Twist dojechał do krańcówki przy ul. Fieldorfa-Nila, a następnie po zmianie toru wrócił do centrum.

- Wrażenia po przejeździe są bardzo dobre, to niewielki odcinek, od poprzedniej pętli do miejsca, w którym się dzisiaj znajdujemy. Oczywiście cieszymy się z nowego torowiska, które zostało wybudowane na odcinku 2 kilometrów - mówił Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Tramwaje w Gorzowie ruszą w kierunku Fieldorfa-Nila. Zmiana rozkładu jazdy MZK Gorzów

Tramwaje linii nr 1 i 3 ruszą do normalnego kursowania od soboty 22 lipca. W związku z tym nastąpi korekta rozkładów jazdy wszystkich linii tramwajowych. Jak czytamy w zmienionym rozkładzie jazdy, pierwszy tramwaj linii nr 1 wyruszy z Wieprzyc w kierunku Fieldorfa-Nila o godz. 4.20, a ostatni o godz. 22.30. Z kolei z krańcówki przy ul. Fieldorfa-Nila w stronę Wieprzyc pierwszy kurs zaplanowano na godz.. 4.55, a ostatni o godz. 23.12.

W przypadku linii nr 3, pierwszy tramwaj z os. Piaski w kierunku Fieldorfa-Nila odjedzie o godz. 5.03, a ostatni o godz. 22.16. Natomiast z Fieldorfa-Nila w stronę Piasków poranny kurs będzie o godz. 5.07, a ostatni wieczorem o godz. 22.27.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości