• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

"Wszyscy spoceni jak dzikie świnie w saunie". Tak wygląda podróż pociągiem z Gorzowa

27 lipca 2023, 11:29, Marcin Kluwak
Fot. Beata Meler/Kolej Oczami Nastawniczego
Upały nieco zelżały, ale pasażerowie jeżdżący codziennie na trasie pomiędzy Gorzowem a Zieloną Górą mają nie lada problem. Wszystkie klimatyzowane i sprawne pociągi przewoźnik "przerzucił" na trasę Kostrzyn - Krzyż. W kierunku drugiej stolicy województwa pasażerowie jeżdżą jak w piekarniku.

Jest lato, musi być gorąco. Ale ponad 2-godzinna podróż w upale, szczególnie po południu, w niewielkim pociągu pozbawionym klimatyzacji i większych okien, to dla wielu może być prawdziwa katorga. Sytuację opisali nam nasi czytelnicy, którzy jeżdżą popołudniowym pociągiem w kierunku Zielonej Góry.

- Wszyscy spoceni jak dzikie świnie w saunie. Po takiej podróży od razu muszę iść pod prysznic i tak jest praktycznie codziennie. Stare składy nie mają klimatyzacji - napisał w wiadomości do redakcji jeden z naszych czytelników, który miał wątpliwą przyjemność jechania pociągiem do Zbąszynka. 

Na potwierdzenie swoich słów, nasz czytelnik przesłał zdjęcie ze środka pociągu SN83, czyli składu wyprodukowanego w latach 80. przez niemiecką firmę Duewag. Widać, że zamiast pełnowymiarowych okien, znajdują się tam zaledwie lufciki, takie jak w pojazdach, które klimatyzację mają. Ten i temu podobne są niestety takich udogodnień pozbawione.

- Teraz temperatury nieco spadły i jest bardziej znośnie, ale wciąż nie są to warunki, w których podróżuje się komfortowo - pisze nasz czytelnik. Wszystkie pozostałe składy, które posiada Polregio w województwie lubuskim, kursują na linii Kostrzyn - Gorzów - Krzyż - Poznań.

Wiele pociągów wycofanych jest z eksploatacji, ponieważ czekają na naprawy, bądź też na przeglądy. Dlatego przewoźnik musi posiłkować się nieco "wiekowymi" pociągami. Tak też jest w przypadku linii do Krzyża, gdzie od kilkunastu już dni kursuje wagon piętrowy ciągnięty przez lokomotywę spalinową

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości