W środę 26 lipca portal gorzowianin.com informował o tym, że od 13 sierpnia zmienia się operator oraz zasady parkowania na parkingu Filharmonii Gorzowskiej. Cena abonamentów będzie wyższa, niż do tej pory. Zamiast 120 zł za abonament miesięczny całodobowy, trzeba będzie zapłacić 200 zł. Ponadto zlikwidowana zostanie możliwość parkowania „na godziny”. Oznacza to, że mieszkańcy, którzy chcą załatwić coś na mieście i zostawić auto na parkingu filharmonii nie będą mogli już tego zrobić. Parking będzie dostępny tylko dla posiadaczy abonamentów.
Ta informacja oburzyła przede wszystkim mieszkańców, którzy wskazywali, że parking miał być alternatywą dla likwidowanych w centrum miejsc postojowych i miał być dostępny dla wszystkich chętnych osób. Teraz z zaparkowaniem auta w pobliżu centrum Gorzowa będzie jeszcze trudniej.
Również radni z klubu Polska 2050 są zaskoczeni likwidacją parkowania „na godziny” i podkreślają, że same władze Gorzowa wielokrotnie wskazywały parking Filharmonii Gorzowskiej jako parking buforowy dla centrum miasta.
- Zarówno przy zmianie organizacji ruchu i budowie deptaka na Sikorskiego czy przebudowie Wełnianego Rynku, wszyscy przedstawiciele miasta powoływali się na dostępny około 500 metrów alej parking przy Filharmonii Gorzowskiej. Dzisiaj dowiadujemy się, że pomimo, że obiekt jest publiczny i wybudowany za publiczne pieniądze, zwykli mieszkańcy nie będą mieli możliwości korzystania z niego poza abonentami. W mojej ocenie jest to działanie szkodliwe z punktu widzenia kierunku rozwoju centrum miasta jako obszaru uspokajanego od komunikacji indywidualnej – podkreśla Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna klubu Polska 2050.
Radni z klubu Polska 2050 zwracają uwagę, że nie można udawać, że część mieszkańców jest z różnych przyczyn zmuszona do poruszania się samochodem, a miasto nie ma logicznej alternatywy dla mieszkańców powiatu gorzowskiego, którzy muszą dojechać do Gorzowa, bo komunikacja zbiorowa nie spełnia oczekiwań.
- Brak pewnego miejsca do zaparkowania w okolicy centrum to poważny problem stojący na drodze logicznemu układowi komunikacji miasta i powiatu. Proszę o pochylenie się nad tym problemem i umożliwienie parkowania na godziny na parkingu Filharmonii Gorzowskiej – apeluje radna Bejnar-Bejnarowicz.
![]() |
Kabaret Neo-Nówka - Pokolenie DNA - Nowy Program 2025
21 listopada 2025
kup bilet |
![]() |
Diamentowy koncert 60-lecia!
12 kwietnia 2026
kup bilet |
![]() |
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |
![]() |
Od Nowa: Mrozu | Zalewski | Igo | Smolik // Kev Fox | Mela Koteluk | Dawid Tyszkowski
27 lipca 2025
kup bilet |