Wiadomości

Nie zaparkujemy już „na godziny” w Filharmonii Gorzowskiej. Będzie podwyżka cen abonamentów

26 lipca 2023, 08:04, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Od 13 sierpnia zmienia się operator oraz zasady parkowania na parkingu Filharmonii Gorzowskiej. Zlikwidowana zostanie możliwość parkowania „na godziny”. Natomiast cena abonamentów będzie wyższa, niż do tej pory. Zamiast 120 zł za abonament miesięczny całodobowy, trzeba będzie zapłacić 200 zł.

Do redakcji portalu gorzowianin.com dotarły informacje, że w sierpniu zmienia się operator parkingu Filharmonii Gorzowskiej oraz że abonamenty dla mieszkańców będą o wiele droższe, niż do tej pory. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do filharmonii, właśnie otrzymaliśmy odpowiedź.

- W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w formie zapytania ofertowego na „zorganizowanie, wyposażenie i zarządzanie płatnym parkingiem Filharmonii Gorzowskiej, wyłoniono nowego operatora firmę Apcoa Parking Polska. Oprócz operatora zmienią się również zasady udostępniania miejsc parkingowych – mówi Edyta Molska, kierownik zespołu marketingu Filharmonii Gorzowskiej.

Do tej pory można było zaparkować "na godziny", kupić abonament dzienny lub dobowy na cały miesiąc. Natomiast od niedzieli 13 sierpnia zasady na parkingu zostaną całkowicie zmienione, a do tego osoby, które będą chciały kupić abonament, czeka podwyżka cen.

Koniec z parkowaniem „na godziny” w Filharmonii Gorzowskiej

Najważniejszą zmianą będzie to, że zostanie zlikwidowana możliwość parkowania „na godziny. Oznacza to, że mieszkańcy, którzy chcą załatwić coś na mieście i zostawić auto na parkingu filharmonii nie będą mogli już tego zrobić. Parking będzie dostępny tylko dla posiadaczy abonamentów.

Poziom „0”, czyli poziom dolny gdzie znajdują 203 miejsca, będzie do wyłącznej dyspozycji operatora, z przeznaczeniem na abonamenty. Co istotne, ceny abonamentów wzrosną. Kierowcy będą mieli do wyboru trzy rodzaje abonamentów: miesięczny całodobowy – 200 zł, dzienny uprawniający do parkowania w godz. 7-17 – 120 zł, nocny uprawniający do parkowania w godz. 17-7 – 120 zł. Liczba miejsc przeznaczonych dla poszczególnych rodzajów abonamentów nie jest założona z góry. O ich liczbach zdecydują potrzeby mieszkańców.

W przypadku abonamentu miesięcznego całodobowego tutaj cena wzrośnie ze 120 zł do 200 zł. Skąd taka podwyżka? - Wzrost cen abonamentów związany jest ze wzrostem kosztów eksploatacji obiektu zwłaszcza cen energii, usług serwisowych, sprzątania i ochrony, a także wzrostem podatku od nieruchomości – tłumaczy Molska.

Gdzie będą parkować osoby przychodzące na wydarzenia w Filharmonii Gorzowskiej?

Poziom „1”, czyli poziom górny gdzie jest 200 miejsc, przeznaczony będzie dla osób korzystających z oferty kulturalnej Filharmonii Gorzowskiej. Parking dostępny będzie w czasie organizowanych w filharmonii wydarzeń - godzinę przed i godzinę po ich zakończeniu. Do skorzystania z parkingu uprawniał będzie zakupiony na wydarzenie bilet.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości