• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tramwaje pojadą nowym torowiskiem na Walczaka. Zmiany w rozkładzie jazdy MZK

19 lipca 2023, 10:40, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Od soboty 22 lipca tramwaje linii nr 1 i 3 pojadą nowym torowiskiem przy ul. Walczaka aż do krańcówki przy ul. Fieldorfa-Nila. W związku z tym zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy wszystkich linii tramwajowych.

Portal gorzowianin.com jako pierwszy informował, że w sobotę 22 lipca tramwaje pojadą nowym torowiskiem przy ul. Walczaka do krańcówki przy ul. Fieldorfa-Nila. Teraz te informacje potwierdza oficjalnie miasto.

Warto przypomnieć, że tramwaje w kierunku dawnej Silwany nie kursują od października 2020 roku. Wrócą do kursowania po niespełna trzech latach. Wszystko przez rozbudowę drogi krajowej nr 22 i likwidację pętli przy skrzyżowaniu ul. Walczaka i Szarych Szeregów. W zamian torowisko tramwajowe zostało przedłużone do ul. Fieldorfa-Nila, gdzie powstała krańcówka.

Motorniczowie już w połowie lipca dostali instrukcje jak mają poruszać się po nowej krańcówce. W ostatnich dniach trwały prace porządkowe na przystankach tramwajowych przy ul. Walczaka.

Tramwaje w Gorzowie ruszą w kierunku Fieldorfa-Nila. Zmiana rozkładu jazdy MZK Gorzów

W związku z oddaniem do użytku nowego torowiska przy ul. Walczaka, trasy linii tramwajowych nr 1 i 3 zostaną wydłużone do krańcówki przy ul. Fieldorfa-Nila. Tramwaje będą zatrzymywały się na nowych przystankach „rondo Gdańskie”, „Szarych Szeregów” oraz „Fieldorfa-Nila”.

W związku z tym nastąpi korekta rozkładów jazdy wszystkich linii tramwajowych. Jak czytamy w zmienionym rozkładzie jazdy, pierwszy tramwaj linii nr 1 wyruszy z Wieprzyc w kierunku Fieldorfa-Nila o godz. 4.20, a ostatni o godz. 22.30. Z kolei z krańcówki przy ul. Fieldorfa-Nila w stronę Wieprzyc pierwszy kurs zaplanowano na godz.. 4.55, a ostatni o godz. 23.12.

W przypadku linii nr 3, pierwszy tramwaj z os. Piaski w kierunku Fieldorfa-Nila odjedzie o godz. 5.03, a ostatni o godz. 22.16. Natomiast z Fieldorfa-Nila w stronę Piasków poranny kurs będzie o godz. 5.07, a ostatni wieczorem o godz. 22.27.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości