• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec wstydu na całą Polskę. Jest toaleta na dworcu w Gorzowie. Płatna.

19 lipca 2023, 20:23, Marcin Kluwak
fot. Anna Kluwak
Nadeszła wiekopomna chwila. W holu dworca PKP w Gorzowie Wielkopolskim uruchomiono dziś toaletę. Do tej pory, przez wiele lat podróżni musieli załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w stojących przed dworcem toi-toiach. Teraz jest lepiej. Jednak wygoda ma swoją cenę.

Wielokrotnie zwracaliśmy się z wieloma pytaniami do zarządcy dworca kolejowego w Gorzowie z prośbą o informację, czy i kiedy zostaną uruchomione tam toalety. Dziś, po wielu miesiącach, doczekaliśmy się lakonicznej odpowiedzi. Prezentujemy ją w całości:

W nawiązaniu do wcześniejszego pytania informujemy, że dziś na dworcu Gorzów Wielkopolski udostępnione zostały toalety dla podróżnych. Wejście do toalet odbywa się po uiszczeniu opłaty we wrzutomacie na monety.

Agnieszka Jurewicz Wydział Współpracy z Mediami Polskie Koleje Państwowe S.A.

Ruszyliśmy więc tropem tej informacji i sprawdziliśmy, ile to zarządca budynku zawoła od pasażera za możliwość skorzystania z tego przybytku. Toaleta znajduje się po prawej stronie, idąc od wejścia, w kierunku peronów - tuż przy szafkach na bagaże. 

Na niewielkich drzwiach naklejone są symbole informujące, że jest to wspólna toalety dla kobiet i mężczyzn. Zgodnie z informacją, zamontowano też automat na monety. Aby dostać się do środka, trzeba zapłacić 3 złote. Urządzenie przyjmuje monety o nominałach 50 groszy, 1 złoty i 2 złote. Jak się okazuje, automat nie wydaje reszty. 

Nie byliśmy w środku, gdyż tak jak większość, nie używamy praktycznie wcale gotówki. Nikt z naszej redakcji nie mógłby więc skorzystać z toalety, chyba że wcześniej mielibyśmy awaryjnie przygotowane drobne. Bankomatu też w pobliżu nigdzie nie uświadczymy, a jeżeli nawet by taki był, to rozmienić pieniędzy za bardzo nie ma gdzie. Co prawda są kasy i tam może ktoś się zlituje, ale gdy potrzeba będzie nagła, a kolejka duża, może zabraknąć czasu. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Uruchomiono toaletę na dworcu PKP w Gorzowie

1/5 Uruchomiono toaletę na dworcu PKP w Gorzowie

2/5 Uruchomiono toaletę na dworcu PKP w Gorzowie

2/5 Uruchomiono toaletę na dworcu PKP w Gorzowie

3/5 Uruchomiono toaletę na dworcu PKP w Gorzowie

3/5 Uruchomiono toaletę na dworcu PKP w Gorzowie

4/5 Uruchomiono toaletę na dworcu PKP w Gorzowie

4/5 Uruchomiono toaletę na dworcu PKP w Gorzowie

5/5 Uruchomiono toaletę na dworcu PKP w Gorzowie

5/5 Uruchomiono toaletę na dworcu PKP w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości