• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Gorzów w czołówce miast, gdzie najbardziej podrożały kawalerki

18 lipca 2023, 11:14, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkania z rynku wtórnego cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kupujących. Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy, najbardziej podrożały kawalerki. Ceny za 1 metr kwadratowy mieszkania 1-pokojowego z rynku wtórnego w Gorzowie wzrosły o 7,4%. Tym samym Gorzów znalazł się na drugim miejscu wśród miast wojewódzkich, gdzie wzrost ceny był najwyższy.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Eksperci z portalu Nieruchomości-online.pl przygotowali raport dotyczący cen kupna mieszkań z rynku wtórnego w 18 miastach wojewódzkich. Jak się okazało, oprócz popytu wzrosły też ceny mieszkań. Najbardziej podrożały kawalerki.

Kawalerki w Gorzowie coraz droższe. Gorzów w czołówce miast, gdzie najbardziej podrożały kawalerki

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Jak wynika z raportu, w II kwartale 2023 roku mieszkania 1-pokojowe podrożały w aż 14 z 18 miast wojewódzkich. Skala podwyżek w większości miast wynosiła 3-5%. Jak się okazało były również wyjątki, gdzie średnia cena za 1 m.kw. podrożała o wiele bardziej.

Największy wzrost w przypadku ceny kawalerek, bo aż o 9,6% odnotowano w Katowicach. Natomiast Gorzów znalazł się na drugim miejscu. W przypadku naszego miasta ceny 1- pokojowego mieszkania poszły w górę aż o 7,6%. Tym samym średnia cena za 1 m.kw. kawalerki wynosi w Gorzowie aż 7 417 zł.

Jest to oczywiście mniej, niż w Warszawie - 15 820 zł/1 m.kw., Krakowie 14 426 zł/1 m.kw., Gdańsku 14 064 zł/1 m.kw., Wrocławiu 12 361 zł/1 m.kw., Poznaniu 10 024 zł/1 m.kw. Jednak jak na gorzowskie warunki jest to i tak bardzo drogo.

– Chociaż „Bezpieczny Kredyt 2%” wystartował dopiero w lipcu, to jego efekt był już widoczny w II kwartale 2023 roku. Na rynku wtórnym wzrost średniej ceny ofertowej najbardziej rzucał się w oczy w przypadku mniejszych metraży, co można tłumaczyć tym, że najczęściej takie mieszkania będą mogli nabyć beneficjenci programu. Ostatnie miesiące przyniosły więc zmianę sytuacji w segmencie kawalerek, ponieważ w I kwartale podwyżki były widoczne tylko w kilku miastach wojewódzkich. Rządowy program wpłynął na wzrost cen małych mieszkań – mówi Alicja Palińska z działu analiz Nieruchomości-online.pl.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości