• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Planetobus z Centrum Nauki Kopernik przyjedzie do Gorzowa

18 lipca 2023, 14:41, Marcin Kluwak
fot. Piotr Molędzki/Centrum Nauki Kopernik.
W dniach 21-22 lipca do Gorzowa przyjedzie planetobus z Centrum Nauki Kopernik. By poczuć się jak astronom, wystarczy odwiedzić mobilne planetarium, które zostanie ustawione tuż obok Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Drzymały.

Chociaż wakacje trwają w najlepsze, to Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie nie „wybrał się” na odpoczynek tylko przemierza Polskę. Następnym przystankiem na jego drodze będzie Gorzów, gdzie mobilne planetarium pojawi się w piątek 21 lipca i sobotę 22 lipca.

Planetobus w Gorzowie. Do Gorzowa przyjedzie mobilne planetarium

Mobilne planetarium, podróżujące Planetobusem, to duży namiot z dachem w kształcie kopuły o średnicy 7 metrów. W środku zmieści się ok 30 osób. Na półokrągłym „suficie” widzowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik.

W jasny dzień zobaczą niebo pełne gwiazd i poznają najciekawsze konstelacje widoczne aktualnie na niebie, w tym między innymi mgławicę M27 zwaną potocznie „Hantle”, sprawdzą jaką inną nazwę niż „Orzeł” nosi mgławica M16 z gwiazdozbioru Węża i poznają 13. gwiazdozbiór zodiakalny, czyli Wężownika.

Planetobus będzie czynny w piątek w godz. 8-17 oraz w sobotę w godz. 9-14. Na udział w pokazach były prowadzone zapisy przez Miejskie Centrum Kultury. Aktualnie jest brak miejsc.

W Gorzowie powstanie Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

Dla tych, którzy dzięki Planetobusowi rozbudzą ciekawość, będą głodni wiedzy i gotowi na fascynujące eksperymenty, Miejskie Centrum Kultury i Centrum Nauki Kopernik szykują kolejną niespodziankę. Już niebawem w Gorzowie otworzy się Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – to miejsce pełne dotykalnych eksponatów, które ożywają dzięki interakcji z odwiedzającymi.

Stacje badawcze to jednak nie wszystko – odkrywcy w każdym wieku w Strefie znajdą także Majsternię – przestrzeń, w której można samodzielnie lub w grupach mierzyć się z wyzwaniami konstruktorskimi.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości