Wydział gospodarki komunalnej i transportu publicznego Urzędu Miasta Gorzowa planuje nasadzenie co najmniej 654 drzew do końca 2023 roku na terenie miasta. Drzewa zostaną posadzone m.in. w parku Kopernika, na przystankach MZK, przy ul. Sikorskiego. Natomiast aż 264 drzew trafi w miejsca, które gorzowianie wskazali w ramach budżetu obywatelskiego.
- 166 sadzonek uzupełni drzewostan parku Kopernika. a 96 sadzonek, w ramach nasadzeń zastępczych, zastąpi drzewa, które trzeba było ze względu na choroby lub bezpieczeństwo ludzi usunąć – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
Natomiast w ramach powstających ośmiu zielonych przystanków przy ul. Sikorskiego, Estkowskiego, Jagiełły, Walczaka przy parku Kopernika, na Wyszyńskiego, Piłsudskiego i przy parku Zacisze zostanie posadzonych 18 drzew.
Z kolei przy ul. Sikorskiego zostanie posadzonych 31 drzew - głogi, grusze drobnoowocowe i kasztanowiec, a także krzewy m.in. róża okrywowa, tawuła japońska, hortensja bukietowa oraz trawy i byliny.
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |
|
Kabaretowa Biesiada Śląska
22 listopada 2026
kup bilet |
|
OD NOWA: Kortez | Igo | Ralph Kaminski | Kasia Sienkiewicz
26 lipca 2026
kup bilet |
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |