• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wandale w akcji. Ktoś zniszczył kapsułę z defibrylatorem

17 lipca 2023, 19:00, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Niszczenie mienia to spory problem w Gorzowie, wandale za nic mają dobro wspólne i niszczą wiaty przystankowe, wybijając szyby czy malując graffiti. Tym razem ktoś posunął się o krok dalej i postanowił zniszczyć kapsułę, w której znajdował się defibrylator służący do ratowania życia przy ul. Targowej.

Problem wandalizmu w Gorzowie poruszaliśmy na portalu gorzowianin.com wielokrotnie. Wandale nie mają litości i wybijają szyby oraz malują graffiti na wiatach przystankowych, bo „szyba i wiata przecież nie odda”. Tym razem, ktoś poszedł o krok dalej i... zniszczył kapsułę, w której znajdował się defibrylator przy ul. Targowej.

W czerwcu cztery kapsuły z urządzeniami AED zostały zamontowane w przestrzeni miejskiej po to, aby można było w łatwy sposób uratować czyjeś życie. Jedno z urządzeń zostało zainstalowane właśnie na ścianie budynku przy ul. Targowej, ale w poniedziałek 17 lipca okazało się, że ktoś zniszczył kapsułę.

- Defibrylatory mają pomóc mieszkańcom Gorzowa w pomocy osobie u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Niestety kapsuła znajdująca się na budynku GOT przy ul. Targowej została celowo uszkodzona. Na szczęście sam defibrylator nie został uszkodzony, ale kapsuła w której się znajdował została zniszczona, a pokrywa wyrwana i ukradziona – mówi Monika Piaskowska z firmy Inneko.

Jest to sytuacja, która w ogóle nie powinna mieć miejsca, bo defibrylator służy do ratowania życia. Niestety do momentu naprawy kapsuły oraz zakupu nowej pokrywy, Inneko musiał wyłączyć tymczasowo ten aparat z użytkowania.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości