• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Akcja służb nad jeziorem. Z wody wyłowiono... kanapę

15 lipca 2023, 22:20, Anna Kluwak
fot. Lubuska policja / zdjęcie poglądowe
Służby zostały postawione na nogi, po tym jak płetwonurek, który nurkował rekreacyjnie w jeziorze Wielkie w gminie Witnica, powiadomił policję, że natknął się pod wodą prawdopodobnie na ludzkie zwłoki. Ostatecznie płetwonurkowie ze straży pożarnej wyłowili z wody... kanapę. Działania służb zostały zakończone.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W sobotę 15 lipca o godz. 20.07 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pomocy policji nad jeziorem Wielkie w gminie Witnica. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Ze zgłoszenie wynikało, że płetwonurek, który nurkował rekreacyjnie w jeziorze Wielkie, w pewnym momencie miał zobaczyć pod wodą ludzkie zwłoki. O zdarzeniu od razu powiadomił policję, a ta wezwała do pomocy straż pożarną.

- Policja poprosiła nas o pomoc w działaniach. Na miejsce oprócz lokalnych jednostek, jest ściągana specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Kostrzyna nad Odrą oraz ze Świebodzina – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Zgłoszenie potwierdza również gorzowska policja. - Mężczyzna, który nurkował w jeziorze, powiadomił policjantów, że pod wodą natrafił prawdopodobnie na ludzkie zwłoki. Na miejscu trwają wspólne działania policji i straży pożarnej. Płetwonurkowie ze straży pożarnej będą przeszukiwać jezioro – mówi Agata Kądziołka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

AKTUALIZACJA 

15.07 godz. 23 - Akcja służb została zakończone. Zwłok nie odnaleziono - komentuje Agata Kądziołka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

16.07 godz. 8.30 - Płetwonurkowie z  grupy ratownictwa wodno-nurkowego odnaleźli pod wodą kanapę. W związku z tym policja odstąpiła od dalszych poszukiwań i cała akcja została zakończona przed godz. 23 w sobotę - przyznaje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości