• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Agresywny mężczyzna biegał z kijem bejsbolowym po osiedlu

14 lipca 2023, 10:01, Marcin Kluwak
fot. czytelnik Marcin
W czwartkowe popołudnie doszło do policyjnej akcji na os. Europejskim w Gorzowie. Funkcjonariusz zatrzymali mężczyznę, który biegał po osiedlu z kijem bejsbolowym i miał się dobijać do jednego z mieszkań. Mężczyzna był agresywny i stawiał opór podczas zatrzymania.

- Akcja policji na osiedlu Europejskim. Trochę się boimy czy to jakiś naćpany sąsiad biega po ulicy. Mężczyzna miał kij bejsbolowy - napisał do redakcji portal gorzowianin.com czytelnik Jan.

Okazało się, że w czwartek 13 lipca po godz. 13 na ul. Wiedeńską zostały wysłane trzy policyjne patrole, aby pomóc w obezwładnieniu i zatrzymaniu agresywnego mężczyzny. Ten wcześniej mając kij bejsbolowy, biegał po osiedlu.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie, że trzech mężczyzn miało dobijać się do jednego z mieszkań na osiedlu Europejskim. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zauważyli jednego mężczyznę, który miał w ręce kij bejsbolowy. Na widok funkcjonariuszy, wyrzucił kij bejsbolowy i zaczął uciekać. Mężczyzna podczas zatrzymania był agresywny i stawiał opór. Policjantom udało się go obezwładnić i zatrzymać – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Agata Kądziołka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do gorzowskiej komendy, gdzie zostaną przeprowadzone z nim czynności. Jak się okazało, był trzeźwy i nie był pod wpływem środków odurzających.

- Będziemy wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz to, skąd mężczyzna wziął kij bejsbolowy. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, był tylko ten jeden dwudziestokilkulatek z „bejsbolem” - komentuje Kądziołka.

Mężczyzna może odpowiadać z artykułu 51 ust. 1 Ustawy o broni i amunicji, który mówi o tym, że kto używa narzędzia zagrażającego życiu lub zdrowiu, podlega karze aresztu albo grzywny.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości