• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Senior wyszedł z domu i zaginął. Pomógł miejski monitoring

5 lipca 2023, 13:16, Marcin Kluwak
fot. KMP Gorzów
Policjanci z Gorzowa prowadzili we wtorkowy wieczór poszukiwania za 79-latkiem. Senior wyszedł w ciągu dnia z domu i już nie wrócił. Żona zgłosiła policjantom, że mężczyzna może mieć problem z powrotem do domu i nie wiedzą, gdzie jest. 79-latek został odnaleziony kilka kilometrów od domu dzięki kamerom miejskiego monitoringu.

We wtorek 4 lipca przed godz. 20 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 79-letniego gorzowianina. Mężczyzna miał wyjść z miejsca swojego zamieszkania około godziny 13.

- Jego długa nieobecność zaniepokoiła żonę, która poinformowała policjantów, że mąż może mieć problem z samodzielnym powrotem do domu. Wcześniej wychodził na spacery, ale po kilku godzinach wracał. Policjanci przyjęli zawiadomienie, a informacje wraz z rysopisem przekazali wszystkim służbom w mieście. Informacje o zaginięciu trafiły także do korporacji taxi i miejskiego zakładu komunikacji. Wszystko po to, by jak najszybciej odnaleźć zaginionego. Do poszukiwań włączono także operatora miejskiego monitoringu – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

W momencie, kiedy miały poszukiwania miały zostać zakrojone i do służby mieli zostać ściągnięci policjanci mający wolne, operator miejskiego monitoringu podczas przeglądania zapisu z kamer zauważył starszego mężczyznę przy ulicy Fredry.

Na miejsce wysłano patrol, który potwierdził, że jest to zaginiony 79-latek. Mężczyzna znajdował się kilka kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. Całego i zdrowego seniora, policjanci przekazali pod opiekę rodziny.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości