• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Czytelnik: Czy musi dojść do tragedii, żeby zrobiono coś ze światłami?

30 czerwca 2023, 09:00, Paulina Woźny
fot. Paulina Woźny
Od kilku tygodni mieszkańcy Gorzowa skarżą się na problemy z sygnalizacją świetlną przy ul. Górczyńskiej. Zamiast zielonego czy czerwonego, na sygnalizatorach miga jedynie ostrzegawcze, pomarańczowe światło. Piesi obawiają się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ nie wszyscy kierowcy zatrzymują się przed przejściem dla pieszych, jadąc dwupasmową drogą.
Przy ul. Górczyńskiej na wysokości Panoramy nawet kilka razy w ciągu dnia można zobaczyć niedziałającą sygnalizację świetlną. Ulica ta jest bardzo ruchliwa, auta jadą po niej nie zawsze 50 km/h, więc przejście przez pasy na dwupasmowej drodze nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy aut nie brakuje.

Dlatego też piesi martwią się o swoje bezpieczeństwo. - Nie działają światła przy ul. Górczyńskiej koło Panoramy. Czy musi dojść do tragedii, żeby ktoś coś z tym zrobił? - napisał czytelnik Mateusz. -Sygnalizacja nie działa już od dłuższego czasu. Strach przejść na drugą stronę ulicy z wózkiem, bo kierowcy pędzą jak szaleni. Nie mówiąc już o tym, że nikt się nie chce zatrzymać i przepuści czekające osoby. Czy ktoś w końcu to naprawi? - podkreśla czytelniczka Agata.

Kiedy możemy spodziewać się sprawnej sygnalizacji? Na pewno nie szybko. - Niektóre awarie są skomplikowane, wymagają specjalistycznych zamówień komponentów, to powoduje, że usunięcie awarii może zająć nawet kilka tygodni. Tak było na skrzyżowaniu Wału Okrężnego czy na Konstytucji 3 maja. Uczestnicy ruchu drogowego w obrębie przejść dla pieszych są zobowiązani do szczególnej ostrożności i pamiętać o obowiązujących zasadach ruchu drogowego - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Podobny problem występuje również na ul. Pomorskiej na wysokości przystanku tramwajowego. Dlatego piesi powinni szczególnie uważać, przechodząc przez dwupasmową drogę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości