• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 18 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów świętuje urodziny. Zamknięta ulica i utrudnienia na moście Staromiejskim

29 czerwca 2023, 14:31, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Z okazji urodzin Gorzowa, na mieszkańców czeka dwudniowa, wielka biesiada na nadwarciańskich błoniach przy ul. Wał Okrężny. Z powodu imprezy, władze Gorzowa zdecydowały o zamknięciu ul. Wał Okrężny oraz jednego pasa ruchu na moście Staromiejskim.

W niedzielę 2 lipca minie 766. rocznica nadania praw miejskich dla Gorzowa. Obok tradycyjnych elementów świętowania, jak uroczysta sesja Rady Miasta Gorzowa i uderzenie w Dzwon Pokoju, nie zabraknie niespodzianek dla mieszkańców Gorzowa.

Urodziny Gorzowa. Tak Gorzów będzie świętował urodziny

Z tej okazji, na mieszkańców czeka dwudniowa, wielka biesiada na nadwarciańskich błoniach przy ul. Wał Okrężny. W dniach 1-2 lipca na scenie wystąpi Dziubek Band z Marią Sadowską, Liroyem i Kubą Badachem. Zagra również Gorzowska Orkiestra Dęta w towarzystwie Błażeja Króla, Krystyny Prońko i Przemka Raminiaka. Świętowanie zakończy koncert Dawida Kwiatkowskiego.

Gorzów świętuje urodziny. Zamknięta ul. Wał Okrężny i jeden pas ruchu na moście Staromiejskim w Gorzowie

W związku z imprezą, która odbędzie się na błoniach przy ul. Wał Okrężny, miasto zdecydowało zamknąć od godz. 16 w sobotę 1 lipca ul. Wał Okrężny oraz zamknąć jeden pas ruchu na moście Staromiejskim. Wyłączony z ruchu zostanie skrajny pas - jadąc od ronda św. Jerzego w kierunku ul. Chrobrego.

- Miejski inżynier ruchu uznał, iż przejście wąskim chodnikiem przez most może być utrudnione i dla zapewnienia wygody oraz maksimum bezpieczeństwa pieszych, udających się na imprezę „Urodziny Miasta”, będą oni mogli korzystać także z wyłączonego pasa jezdni. Drugi pas ruchu z Zawarcia do centrum, po którym nadal odbywać się będzie ruch kołowy, zostanie oddzielony od pasa przeznaczonego dla pieszych specjalnymi separatorami – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Utrudnienia i wyłączenie jezdni z ruchu będzie obowiązywać do godz. 5 rano w poniedziałek 3 lipca.

Co będzie się działo na urodziny Gorzowa? Program urodzin miasta Gorzowa

sobota 1 lipca

godz. 19-21 – koncert Dziubek Band i goście: Kuba Badach, Liroy, Maria Sadowska, No Logo, Marta Kołodziejczyk

godz. 21.30-23 - Awiński Show,

godz. 23 – 2 w nocy - dyskoteka pod chmurką + Martyna Cyrko

niedziela 2 lipca

godz. 18-19 – koncert Gorzowskiej Orkiestry Dętej w towarzystwie gości: Błażej Król, Krystyna Prońko, Przemek Raminiak, Aleksander Kaczuk-Jagielnik, Monika Makowska-Wiącek,

godz. 19.15-20.15 – koncert Błażeja Króla

godz. 20.30-22 – koncert Dawida Kwiatkowskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości