• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Kolorowy i roztańczony amfiteatr. Za nami Festiwal Tańca Folk Przystań [zdjęcia]

29 czerwca 2023, 08:46, Marcin Kluwak
W środowy wieczór w amfiteatrze w Gorzowie odbył się koncert galowy 27. Festiwalu Tańca Folk Przystań. Na scenie zobaczyliśmy zespoły folklorystyczne z Brazylii, Bułgarii, Hiszpanii, Indii, Maroka, Meksyku, Senegalu i Ukrainy, które wzięły udział w międzynarodowym festiwalu tanecznym. Pomiędzy występami konkursowymi prezentowały się gorzowskie zespoły taneczne. Było pięknie i kolorowo.

Ponad 2 tysiące osób zgromadziły się w środowy wieczór 28 czerwca w amfiteatrze przy ul. Drzymały, aby podziwiać grupy taneczne z całego świata, które przyjechały do Gorzowa, aby wziąć udział w  27. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Folk Przystań. Jest to festiwal taneczny dla zespołów folklorystycznych, który jest organizowany od 1994 przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie. Festiwal ma charakter konkursu.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 8 zespołów tanecznych. Na scenie zobaczyliśmy następujące grupy taneczne: Grupo De Artes Nativas Anita Baribaldi z Brazylii, Folk Dance Ensemble “SIVEK” z Bułgarii, Grup de Ball Pagès Es Broll de Santa Eulària z Hiszpanii, Utkarsh Dance Academy LLP z Indii, North Stars Group For The Performing Arts z Maroka, Ludowy Zespół Choreograficzny Ukrainy Rosynka z Ukrainy, Ballet Folklorico Aztlan z Meksyku oraz Para z zespołu Saly Velingara Ballet Association z Senegalu.

Pomiędzy występami konkursowymi prezentowały się gorzowskie zespoły taneczne.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości