• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Nowe rondo turbinowe w Gorzowie. Kierowcy jeżdżą jak chcą

29 czerwca 2023, 20:46, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Rondo Gdańskie doczekało się przebudowy i zostało zamienione w rondo turbinowe, z wymalowanymi pasami. Niestety pomimo wymalowanych pasów, strzałek kierunkowych i znaków pionowych, niektórzy kierowcy jeżdżą po nim jak chcą.

Rondo turbinowe w Gorzowie to nie nowość. Od 2017 roku funkcjonuje rondo turbinowe na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Jagiełły, więc kierowcy powinni być przyzwyczajeni do poruszania się po takim skrzyżowaniu o ruchu okrężnym. Jednak jak się okazuje, niekoniecznie.

Od tygodnia nowe rondo turbinowe, które powstało na przebudowanym rondzie Gdańskim, jest w pełni przejezdne – zostały otwarte wszystkie wjazdy i zjazdy na rondzie. Niestety spora część kierowców jeździ na pamięć i nie zwraca kompletnie uwagi wymalowane linie na jezdni czy też na znaki.

Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku kierowców jadących ul. Walczaka od strony centrum w kierunku Różanek. Prawy pas wjazdowy przed rondem służy wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Zawackiej, natomiast lewy pas służby do jazdy na wprost, w lewo oraz do zawracania.

Wystarczy postać kilka minut przy skrzyżowaniu, aby zobaczyć że wielu kierowców kompletnie ignoruje oznaczenia i z prawego pasa jedzie na wprost, przejeżdżając przez wymalowane linie.

Ulica Walczaka w Gorzowie w pełni przejezdna. Kierowcy mogą jechać dwoma jezdniami ul. Walczaka

Mamy też dobrą wiadomość dla kierowców. W czwartek 29 czerwca po godz. 18 została otwarta nowa jezdnia ul. Walczaka na odcinku od granic miasta w kierunku ul. Fieldorfa-Nila. Przejezdne w pełni jest również nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Fieldorfa-Nila. To oznacza, że kierowcy mogą już jeździć dwoma jezdniami ul. Walczaka w obu kierunkach.

Dlatego też od piątku 30 czerwca linie autobusowe nr 124 i 201 powrócą na stałe trasy ul. Bora-Komorowskiego i Fieldorfa-Nila. Zawieszone dla tych linii zostaną przystanki przy ul. Szarych Szeregów (Kombatantów) w kierunku pętli Prefadom oraz przy ul. Walczaka (Fieldorfa-Nila) w obu kierunkach. Uruchomione zostaną dla tych linii przystanki przy ul. Fieldorfa-Nila i ul. Bora- Komorowskiego (funkcjonujące przed wprowadzeniem objazdu) oraz dodatkowo przy ul. Walczaka przy JRG1 Straży Pożarnej w kierunku śródmieścia i przy stacji paliw w kierunku Różanek (Prefadom).

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości