• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Polregio ściąga szynobusy i daje rabat. Niebawem ma być lepiej

28 czerwca 2023, 15:20, Marcin Kluwak
Foto: Beata Meler/Kolej oczami nastawniczego
Polregio, które jest operatorem przewozów regionalnych na terenie województwa lubuskiego, przygotowało plan naprawczy. Spółka reaguje, ale z ogromnym opóźnieniem na problemy pasażerów z północnej części lubuskiego.
Jak informuje portal rynek-kolejowy.pl, pięć dodatkowych jednostek spalinowych oraz usprawnienie napraw taboru – to podstawowe założenia propozycji Polregio dla województwa lubuskiego. W lipcu do obsługi tras w województwie wróci także z przeglądów dziesięć autobusów szynowych. Przewoźnik zapowiada też, że połączenia będą obsługiwane przez skład wagonowy.

– Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, które dotykają pasażerów województwa lubuskiego. Niestety, wysoki odsetek tras niezelektryfikowanych, deficyt taboru spalinowego, brak źródeł finansowania dla zakupu nowych jednostek oznaczają duże wyzwania zarówno dla organizatora przewozów jak i przewoźnika - mówi w rozmowie z portalem mówi Aleksandra Baldys, rzeczniczka prasowa Polregio.

Bardzo wysoki poziom eksploatacji pozostałych w ruchu pojazdów powoduje, że częściej ulegają awariom i wymagają częstszych przeglądów. - Dlatego przedstawiliśmy władzom województwa rozwiązania, które pozwolą przynajmniej częściowo rozwiązać problem taborowy w regionie – dodaje Baldys.

Na kolejowych trasach lubuskiego, znaczącą poprawę mamy zobaczyć już od 1 lipca. Wtedy to na tory powrócą trzy autobusy szynowe (SA133-008, SA139-001, SA134-021). Do końca lipca do eksploatacji ma zostać przywróconych łącznie 10 jednostek. O problemach taborowych lubuskiego pisaliśmy w artykule pt.: Szynobusy stoją w polu, a pasażerowie na peronach. Co się dzieje z lubuską koleją?

Nowoczesny szynobus i skład wagonowy. Polregio ratuje sytuację

 Dodatkowo, jak informuje portal rynek-kolejowy, jeden nowoczesny, dwuczłonowy spalinowy zespół trakcyjny trafi na trasę Kostrzyn – Krzyż w połowie sierpnia. Na trasy lubuskiego wyjadą trzy dodatkowe autobusy szynowe oraz jeden skład wagonowy.

Zniżka na otarcie łez?

Przewoźnik chce udobruchać swoich niezadowolonych klientów i ma zamiar wprowadzić rabat. Podróżni dokonujący zakupu biletu na przejazd w internecie lub za pośrednictwem aplikacji mobilnych, będą mieli możliwość skorzystania z dodatkowego automatycznego upustu w wysokości 7,5%. Oferta będzie dostępna od 1 sierpnia 2023 r.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości