• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Pijany siedział za sterami szynobusu. Maszynista zatrzymany na dworcu w Gorzowie

26 czerwca 2023, 12:14, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Kompletnie pijany maszynista został zatrzymany na dworcu PKP w Gorzowie. Mężczyzna siedział za sterami szynobusu, mając w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu. 54-latek prowadził pociąg, który jechał ze Zbąszynka do Gorzowa. Został zatrzymany, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.
W niedzielę 25 czerwca przed godz. 19 dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie od jednej z kobiet, która miała jechać szynobusem z Gorzowa do Zielonej Góry, że ma podejrzenia co do stanu trzeźwości maszynisty, który prowadził pociąg.

54-letni maszynista przyjechał wcześniej szynobusem relacji Zielona Góra-Gorzów, ale za stery pociągu wsiał w w Zbąszynku. Natomiast o godz. 18.48 miał wyruszyć w drogę powrotną z pasażerami na pokładzie.

- Kiedy policjanci dotarli na gorzowski dworzec, zastali na miejscu zgłaszającą kobietę oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Był także 54-letni maszynista, którego poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wskazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W jego organizmie było 2,5 promila alkoholu – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

54-latek został zatrzymany, a pociąg przekazano innemu maszyniście. Szynobus po zmianie maszynisty wyruszył z Gorzowa mając 176 minut opóźnienia.

Nieodpowiedzialny 54-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. To jednak nie kończy sprawy. Policjanci wraz z prokuraturą będą zbierać i analizować materiał dowodowy. Zarzuty mogą zostać rozszerzone. Decyzje w tej sprawie zostaną podjęte po wykonaniu szeregu czynności procesowych.

- Ogromne szczęście, że w trakcie tej jazdy nic się nie stało. Pociągiem na trasie ze Zbąszynka do Gorzowa podróżowało kilkadziesiąt osób – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości