• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Awaria prądu w Gorzowie. Problemy z kursowaniem tramwajów

20 czerwca 2023, 13:10, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
We wtorek doszło do awarii prądu w Gorzowie i podgorzowskich miejscowościach. Jak informują czytelnicy, prądu nie ma praktycznie w całym Gorzowie, a także m.in. w Chwalęcicach, Czechowie, Deszcznie czy w Wawrowie. Naprawa awarii ma potrwać do godz. 15.

Ten tekst jest aktualizowany. Najnowsze informacje znajdziesz niżej.

- Jest jakaś wielka awaria prądu w Gorzowie. Nie ma prądu w sklepach, nie działa sygnalizacja na skrzyżowaniach - informuje czytelnik Dawid.

Faktycznie, doszło do awarii sieci energetycznej, przez co mieszkańcy Gorzowa, ale również podogorzowskich miejscowości nie mają prądu.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że w związku z awarią zasilania, występują problemy z kursowaniem tramwajów.

Ponadto przez awarię, prądu nie ma w Białobłociu, Boleminie, Borku, Brzozowcu, Chwalęcicach, Ciecierzycach, Czechowie i Deszcznie. Bez prądu są również Dziersławice, Dzierżów, Glinik, Gościnowo, Karnin, Koszęcin, Krasowiec, Łagodzin, Maszewo, Niwica, Orzelec, Osetnica, Osiedle Poznańskie, Płonica, Prądocin, Stare Polichno, Ulim, Wawrów.

Według informacji przekazanej przez Enea Operator, naprawa powinna potrwać do godz. 15.

- Najgorsze, że na chwile prąd jest włączany na 2 sekundy i wyłączany z powrotem. I tak już z 10 razy w ciągu 20 minut. Sąsiedzi martwią się o swój sprzęt elektryczny. Lodówki mogą się popsuć od takiego ciągłego włączania i wyłączania zasilania — pisze w wiadomości czytelnik Maksymilian.

AKTUALIZACJA: - Doszło do awarii linii wysokiego napięcia 110kV. To poważna awaria i czas naprawy może ulec wydłużeniu - usłyszeliśmy od dyspozytora.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości