• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Marsz Równości w Gorzowie. Trwa zbiórka pieniędzy na organizację marszu

19 czerwca 2023, 10:32, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Pod koniec sierpnia ulicami miasta ma przejść III Marsz Równości w Gorzowie. Jak przyznaje Stowarzyszenie TęczArt, zorganizowanie takiego wydarzenia wiąże się z dużymi kosztami, dlatego też utworzyli zrzutkę i zbierają pieniądze na ten cel. Sama data marszu, jak i trasa, póki co owiane są tajemnicą.

Marsze Równości, które są organizowane w całej Polsce, budzą skrajne emocje. W każdym z miast, gdzie odbywa się parada równości, toczą się zagorzałe dyskusje, w których biorą udział zwolennicy, jak i przeciwnicy tego typu wydarzeń. Tak jest również w przypadku Gorzowa, gdzie do tej pory odbyły się dwa Marsze Równości.

Marsz Równości w Gorzowie 2023. Organizatorzy utworzyli zbiórkę na zorganizowanie Marszu Równości w Gorzowie

Jak się okazuje, pod koniec sierpnia odbędzie się III Marsz Równości w Gorzowie. Póki co, organizatorzy, czyli Stowarzyszenie TęczArt nie chcą zdradzać dokładnej daty i trasy przemarszu. Obawiają się zablokowania wydarzenia przez środowiska prawicowe i kościelne.

Aby impreza mogła dojść do skutku, Stowarzyszenie TęczArt postanowiło utworzyć zrzutkę i zebrać pieniądze na organizację marszu. Organizatorzy chcą zebrać 10 tys. zł. Jednak do tej pory udało się im zebrać zaledwie 1% tej kwoty.

- Już tego lata ulicami naszego miasta przejdzie III Marsz Równości w Gorzowie. Aby jednak do tego doszło, potrzebna jest wasza pomoc. Organizacja takiego wydarzenia wiąże się z niemałymi kosztami. Dlatego prosimy was o wsparcie naszej zrzutki – podkreślają organizatorzy marszu równości.

 

 

Marsz Równości w Gorzowie. Tak zapowiadają Marsz Równości w Gorzowie organizatorzy

- Będziemy maszerować, by pokazać jak piękną i zróżnicowaną społecznością jesteśmy, a także zamanifestować swoją obecność w społeczeństwie. Nie da się nas wymazać, schować, zaszczuć. Można udawać, że się nas nie widzi, co nie zmienia faktu, że byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy, bez względu na czyjkolwiek pogląd na ten temat. Będziemy maszerować, manifestując głośno swoje prawa - prawa człowieka. Jesteśmy częścią społeczeństwa i jako obywatele demokratycznego państwa będziemy walczyć o prawa jakie gwarantuje nam Konstytucja. Chcemy, aby wydarzenie, które przygotowujemy dla nas wszystkich było piękne, kolorowe, bezpieczne, dostępne i atrakcyjne dla każdej osoby. Na to potrzebne są jednak fundusze, które mamy nadzieję wspólnymi siłami zbierzemy i będziemy mogli wszyscy razem świętować równość, wolność i akceptację – zapowiada wydarzenie Stowarzyszenie TęczArt.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości