• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wypadek na ścieżce rowerowej. Zderzyło się dwóch rowerzystów

7 czerwca 2023, 12:08, red
fot. KMP Gorzów
We wtorkowe popołudnie na ścieżce rowerowej przy ul. Walczaka w Gorzowie doszło do zderzenia 20-letniego rowerzysty z 43-letnią rowerzystką. Sprawa będzie miała finał w sądzie, bo 20-latek, który spowodował kolizję, nie przyjął mandatu.

We wtorek 6 czerwca około godz. 15 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch rowerzystów na ścieżce rowerowej przy ul. Walczaka. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, pogotowie udzielało pomocy poszkodowanej 43-letniej rowerzystce.

- Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta jechała ścieżką rowerową. Natomiast za nią w tym samym kierunku jechał 20-latek, który w pewnym momencie zaczął wyprzedzać kobietę. Z naprzeciwka jechał inny rowerzysta. Manewr 20-latka spowodował kolizję, przez co kobieta zjechała ze ścieżki rowerowej – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jednak 20-latek nie przyznał się do winy i nie przyjął mandatu. Dlatego też sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Natomiast poszkodowana kobieta została zabrana na badania do szpitala.

W sezonie wiosenno-letnim policjanci odnotowują więcej zdarzeń z udziałem rowerzystów. - Najczęściej dochodzi do wymuszenia pierwszeństwa przez kierujących samochodami. Należy zaznaczyć, że choć rowerzyści mogą jechać jako pierwsi, to w trosce o swoje zdrowie powinni zachować rozsądek. Zderzenie z autem rzadko kończy się jedynie na otarciach. Dlatego mimo pierwszeństwa warto zwolnić, rozejrzeć się i być pewnym, że kierujący autem nas widzi. Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Błąd kierowcy najmocniej odczuje rowerzysta – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości