• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Byle jak i byle gdzie. Gorzów chce walczyć z rozrzuconymi hulajnogami

1 czerwca 2023, 13:26, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa chcą rozwiązać problem pozostawianych byle jak i byle gdzie hulajnóg. Pomóc mają w tym namalowane koperty do parkowania. Na terenie miasta jeszcze w czerwcu ma pojawić się kilkanaście specjalnie oznaczonych miejsc do parkowania hulajnóg.

Hulajnogi na stałe wpisały się w krajobraz Gorzowa. Niestety w wielu przypadkach są porzucone byle gdzie, często na środku chodnika czy ścieżki rowerowej. Z kolei we wtorek 30 maja jedna z hulajnóg była rzucona na hałdę piachu przy ul. Hawelańskiej, gdzie obecnie trwają prace.

Pod zdjęciem opublikowanym na facebookowym profilu gorzowianin.com wywiązała się dyskusja. Mieszkańcy wskazywali wprost, że taki stan rzeczy odpowiedzialni są sami użytkownicy, którzy zostawiają hulajnogi byle jak i byle gdzie.

-  Masakra. Hulajnogi są pozostawione w bramach,rzucone w krzaki a najgorzej na środku chodnika - przyznaje Grażyna. - Dopóki nie wymyślą kar dla użytkownika, za zostawianie tego szajsu gdzie się da czy to na środku chodnika czy gdzieś to dalej tak będzie - podkreśla Michał. - Paryż rezygnuje z hulajnóg. Jak ludzie nie umieją z nich korzystać, to należy to usunąć z przestrzeni. Proste - stwierdza Piotr.

Koniec z rozrzuconymi hulajnogami w Gorzowie? Miasto chce namalować koperty

Władze Gorzowa już w kwietniu zapowiedziały, że chcą walczyć z pozostawionymi byle gdzie hulajnogami, a pomóc w tym mają wymalowane koperty do parkowania hulajnóg. Teraz plan ma wejść w życie.

- W najbliższym czasie w kilkunastu miejscach na terenie Gorzowa mają zostać wymalowane koperty do parkowania hulajnóg. Problem źle zaparkowanych, czy nawet porzuconych hulajnóg, jest problemem ogólnopolskim Jest szansa, że Gorzów będzie miastem, które go w znacznej części uporządkuje – podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Miasto uzgodniło z operatorami hulajnóg lokalizację kilkunastu kopert. Będą znajdowały się na terenie miasta i specjalnie oznaczone, aby nie było wątpliwości, że służą do parkowania hulajnóg. Uzgodniono też, że właściciele hulajnóg będą partycypowali w kosztach przygotowania tych miejsc. Operatorzy poprzez swoje aplikacje będą też przekazywali informacje w sprawie miejsc i zasad parkowania.

- Oznaczanie miejsc do parkowania hulajnóg jest już zaplanowane, ale będzie częścią prac, które przygotowuje Wydział Dróg i niedługo ogłosi w tej sprawie przetarg. Inne zadania z tego przetargu, to odnowienie oznakowania poziomego w mieście i utrzymania tego oznakowania w dobrym stanie przez kolejne lata – mówi Ciepiela.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości