• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec z rozrzuconymi hulajnogami w Gorzowie? Miasto chce namalować koperty

26 kwietnia 2023, 16:50, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Hulajnogi na stałe wpisały się w krajobraz Gorzowa. Niestety w wielu przypadkach są porzucone byle gdzie, często na środku chodnika czy ścieżki rowerowej. Dlatego też miasto Gorzów z inicjatywy radnego Roberta Surowca zamierza w końcu zająć się problemem. W najbliższym czasie w kilkunastu miejscach na terenie Gorzowa mają zostać wymalowane koperty do parkowania hulajnóg.

W listopadzie 2022 roku radny Robert Surowiec zwracał uwagę na problem związany z hulajnogami, które są zostawiane byle gdzie i byle jak. Hulajnogi często leżą przewrócone na chodnikach czy ścieżkach rowerowych. - Wypożyczenie hulajnogi jest personalne, więc ustalenie osoby kierującej nie stwarza problemu. Zresztą operator/właściciel hulajnóg, tak jak w przypadku parkowania poza strefą może obciążyć daną osobę karą za nieprawidłowe pozostawienie hulajnogi. To nie jest problem - mówił w listopadzie ubiegłego roku radny Robert Surowiec.

Od tamtej pory minęło kilka miesięcy, dlatego też podczas Sesji Rada Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 26 kwietnia radny Surowiec przypomniał się z tematem hulajnóg. Radny pytał się czy miasto zrobiło coś w tym kierunku i czy problem zostanie rozwiązany.

Co na to miejscy urzędnicy? Przyznają, że zaprosili do współpracy w sprawie uporządkowania hulajnóg w Gorzowie wszystkich operatorów. - Firmy, które wynajmują w Gorzowie hulajnogi zaktualizowały swoje oprogramowanie, w taki sposób, że jeżeli hulajnoga nie zostanie prawidłowo zaparkowana, to nie zostanie zakończona usługa. Zobowiązaliśmy operatorów do częstszego sprawdzania miejsc, w których są zostawiane hulajnogi – komentuje Iwona Olek, wiceprezydent Gorzowa.

Ponadto miasto chce namalować koperty do parkowania hulajnóg w kilkunastu miejscach na terenie Gorzowa. - Są to lokalizacje, które nam wskazywali operatorzy. Trwają ostatnie prace i będziemy mogli w najbliższych tygodniach rozpocząć prace dotyczące wyznaczenia tych kopert, aby uporządkować parkowanie hulajnóg w mieście – podkreśla wiceprezydent Olek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości