Wiadomości

Gorzów: Tutaj powstaje nowe rondo. Tak przebiegają prace [zdjęcia]

29 maja 2023, 11:38, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Firma Eurovia prowadzi prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry w Gorzowie. Obecnie wykonawca zajmuje się budową muru oporowego, który zabezpieczy skarpę.

Przetarg na przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich, skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich z Roosevelta, Słowiańską i Żwirową oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry wygrała firma Eurovia Polska S.A., która zaoferowała 27 mln 411 tys. 818,07 zł. Wykonawca zgodnie z umową będzie miał czas do końca czerwca 2024 roku na realizację inwestycji.

Budowa ronda koło Słowianki w Gorzowie. Tak przebiegają prace

Na początku kwietnia rozpoczęły się prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry. Roboty zostały podzielone na kilka etapów tak, żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Sprawdziliśmy, jak pod koniec maja przebiegają prace. Wykonawca zajmuje się obecnie budową muru oporowego, który zabezpieczy skarpę, gdzie wcześniej wycięto drzewa. Wszystko po to, aby zrobić miejsce pod rondo. - Mur oporowy został zaprojektowany w celu zminimalizowania wykopów oraz zabezpieczenia skarpy przed osuwaniem. Mur powstaje od strony parku, a do jego wykonania służą ścianki prefabrykowane. Całość zostanie zakończona ogrodzeniem ochronnym – opowiada Ewa Iwańska ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Następnie firma Eurovia zajmie się budową pierwszej części ronda od strony ul. Fredry. Te prace mają zakończyć się w sezonie wakacyjnym. Natomiast do końca 2023 roku ma zostać wybudowana pozostała część ronda koło Słowianki.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości