• -1 10°/1°
  • Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Stadion piłkarski w Gorzowie. Tak ma wyglądać nowoczesny obiekt [wizualizacje]

25 maja 2023, 20:25, Marcin Kluwak
fot. Michał Heck - Architekt
Koncepcja stadionu piłkarskiego w Gorzowie jest już gotowa. Projektant przygotował koncepcję projektową tak, żeby stadion mógł zostać rozbudowany etapami. To jak, może wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie robi wrażenie.

Zakończyły się prace nad przygotowaniem koncepcji projektowej modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Architekt Michał Heck z Chwalęcic zajął się nie tylko przygotowaniem koncepcji dokumentacji projektowej, ale również opracowaniem szacunkowych kosztów realizacji inwestycji.

Władze Gorzowa pochwaliły się gotową koncepcją stadionu i podkreślają, że na jej podstawie będzie teraz przygotowywana dokumentacja projektowa. - Miasto zlecając koncepcję projektową założyło, że obiekt będzie miał pełną infrastrukturę i możliwość dostosowania stadionu do rozgrywek I ligi. Opracowanie uwzględnia również planowane skomunikowanie stadionu z przyległą ul. Piłkarską, Olimpijską oraz parkingiem – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Koncepcja stadionu piłkarskiego w Gorzowie gotowa

Na wizualizacjach widzimy już nie tylko to, jak miałyby wyglądać trybuny – część z nich byłaby zadaszona, ale również obiekt z zewnątrz razem z wejściem na stadion z kołowrotkami czy też boksy z kasami biletowymi i stoiskami gastronomicznymi. Wizja stadionu jest bardzo obiecująca.

Koncepcja została przygotowana tak, żeby prace przy przebudowie stadionu mogły być prowadzone etapami i niezależnie od siebie. Na przykład trybuny stanowią całość, ale każda trybuna może być zrealizowana osobno.

- Elementy żelbetowe trybun wykonane zostaną w ten sposób, aby w przyszłości, można było zainstalować na nich konstrukcję stalową zadaszenia. Trybuna zachodnia łącznie z zapleczem socjalnym, centrum konferencyjnym i stanowiskami dla spikerów tworzy oddzielny etap i nadaje całości charakter obiektu – tłumaczy Ciepiela.

Na ten moment trudno dokładnie wskazać, stadion piłkarski zostanie zmodernizowany. Jednak jest pewne, że to kwestia najbliższych kilku lat. Same prace zgodnie z zapowiedziami będą prowadzone etapami.

Stadion piłkarski w Gorzowie. Tak ma wyglądać stadion piłkarski w Gorzowie

Modernizacja stadionu ma zostać wykonana zgodnie z wymogami dla obiektów sportowych pierwszej ligi. Na trybunach mają być miejsca dla nawet 8-10 tys. widzów.

W ramach modernizacji stadionu, projektant ma przewidzieć m.in. 4 nowe trybuny dookoła płyty piłkarskiej, w miejsca dla VIP. Przebudowa ma objąć budowę szatni dla drużyn z infrastrukturą sanitarną: prysznice, umywalki, toalety, gabinety masażu i odnowy biologicznej z wanną na lód, siłownia, szatnie dla sędziów, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenie kontroli antydopingowej, urządzenia sanitarne.

Oprócz tego na stadionie mają zostać wybudowane stoiska gastronomiczne, pomieszczenia robocze, sala do konferencji prasowych, sala odpraw, pokój VAR, reżyserka TV, studia TV. Zmodernizowane mają zostać kasy biletowe, a na stadionie ma pojawić się system monitoringu wizyjnego, nowe nagłośnienie, instalacja światłowodowa VAR czy miejsce dla wozów transmisyjnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

1/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

2/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

2/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

3/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

3/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

4/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

4/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

5/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

5/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

6/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

6/6 Tak ma wyglądać stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości